36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi, 5 mezranın yolunu tamamladı

Bağlar - 9 Mayıs 2020 17:52 A A

Bağlar Belediyesi, Covid-19 salgınına karşın uygulanan tedbirler kapsamında sokağa çıkma yasağının uygulandığı hafta sonunda, kırsal yerleşim yerlerindeki belediyecilik hizmetlerini aksatmadan sürdürüyor.

Sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen çalışan belediye ekipleri, Uzunbahçe, Övündüler,Ekince, Oğlaklı ve Molla Ali Köyü mezralarında yeni yerleşim yerlerinin yol yapım çalışmalarını tamamlayarak ulaşım sorununu çözüme kavuşturdu.

Vatandaşlara hizmet götürebilmek için yoğun bir mücadele içerisinde olduklarını ifade eden Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu , “Covid-19  salgını ülkemizde görülmeye başlandığı tarihten bu yana salgına karşı tedbirlerimizi en üst seviyede almaya devam ederken diğer belediye hizmetlerimizi de aralıksız sürdürüyoruz” dedi.

Tüm kısıtlama uygulamalarına rağmen çalışmalarını aralıksız yürüttüklerine dikkat çeken Beyğlu, “Ramazan ayı başladıktan sonra ve sokağa çıkma yasağı uygulanan günlerde de çalışmalarımızı yapıyoruz. Bizim için hizmette mazeret yok. Vatandaşlarımızın huzuru ve mutluluğu için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bugün 5 kırsal mezramızın yolunu tamamlayarak milletimizin hizmetine sunduk.” ifadelerini kullandı.

SOSYAL BELEDİYECİLİĞE DEVAM

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik gıda desteğini sokağa çıkma yasağı sürecinde de devam ettirdiklerini kaydeden Beyoğlu, kendi imkanlarıyla temin ettikleri paketleri vatandaşları ziyaret edip  kendi elleriyle teslim ederek örnek bir sosyal belediyecilik ortaya koymaya devam ettiklerini kaydetti.

Beyoğlu, “Bir yandan hizmet belediyeciliği diğer yandan sosyal belediyecilik yaparak gönüller kazanmaya devam ediyoruz. Vatandaşımız mutlu olursa biz de mutlu oluyoruz bizim için hizmetin anlamı budur.” şeklinde konuştu.

Bu haber 417 kez okundu.
Bağlar - 17:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.