26° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi fırınları denetledi

Bağlar - 29 Mart 2020 19:20 A A

Bağlar Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında gerçekleştirdiği denetimlerde hijyen kurallarına uymayan fırınlar hakkında yasal işlem uyguladı. Başkan Hüseyin Beyoğlu’nun talimatı ile kurulan denetleme ekibi hijyen kurallarına aykırı olarak açıkta satılan ekmekleri topladı.

Bağlar Belediyesi, yeni tip koronavirüs salgınına karşı sıkı önlemler almaya devam ediyor.

Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu tarafından Zabıta Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü personelinde  oluşturulan denetleme ekibi  fırınları denetledi.

Ekipler, hijyen kurallarına titizlikle uyulması gerektiğini dile getirerek, hijyen kurullarına  aykırı olarak açıkta satılan ekmekleri topladı. Semt pazarlarında da 3 metre mesafe kuralı uygulanmaya başlandı.

PARKLARA YASAK VE SEMT PAZARLARINA SOSYAL MESAFE ZORUNLULUĞU

Belediye bünyesinde oluşturulan bir başka ekip ise İçişleri Bakanlığının son genelgesine göre kapatılan parklarda denetim yaparak vatandaşları uyarıyor.

Semt pazarlarında da sıkı denetim uygulanıyor.3 metre mesafe kuralına uyulması için uyarılar yapılıyor. Belediyenin gıda kontrol görevlileri ve zabıta personelinden oluşan ekipler,pazar esnafına uyarılarda bulundu.

BEYOĞLU: “LÜTFEN KURALLARA TİTİZLİKLE UYALIM”

Başkan Beyoğlu, “Toplum sağlığını tehdit eden koronavirüs salgınına karşı görevli ekiplerimiz fırınları denetliyor. Ekiplerimiz, hijyen kurullarına  uymayan esnaflarımıza gerekli uyarılarda bulunarak açıkta satılan ekmek ve ürünleri topluyor. Tüm esnaflarımızı hijyen kurallarına titizlikle riayet etmeye davet ediyoruz. Vatandaşları korumak için ekiplerimiz sahada. Vatandaşlarımızdan zorunlu olmadıkça evden dışarı çıkmayarak kurallara riayet etmelerini rica ediyoruz ” dedi.

Bu haber 343 kez okundu.
Bağlar - 19:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.