Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi, Kırsal Mahallenin Mezarlık Yol Sorununu Çözüme Kavuşturdu

Bağlar - 10 Ekim 2021 11:37 A A

AK Partili Bağlar Belediyesi, Karacadağ bölgesinde yer alan Oğlaklı Mahallesi’ne bağlı Mezrik Mezrası’nın uzun yıllara dayanan ulaşım sorununu çözerek mahalleye ait mezarlığın da bulunduğu bölgeye ilk kez yol kazandırdı. Oğlaklı Mahalle Muhtarı İhsan Taş, vatandaşların yıllardır çektiği eziyetin yeni yol çalışmasıyla son bulduğunu söyledi.

Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, iki günlük çalışmayla mahallenin yıllardır yaşadığı yol sorununu çözüme kavuşturdu.

Oğlaklı Mahallesi ve bağlı Mezrik Mezrası’nda 1 kilometre 700 metre uzunluğunda yeni yol yapılarak mahalle mezarlığına giden güzergahın ulaşım sorunu ortadan kaldırıldı.

Bağlar Belediyesi’nin çalışmalarından memnun olduklarını belirten Oğlaklı Mahalle Muhtarı İhsan Taş, “Yol olmadığı için insanlar araçla mezraya ve mezarlığa gidemiyordu. Allah razı olsun Belediye Başkanımız Hüseyin Beyoğlu ve Fen İşleri merhaba ekipleri güzel bir çalışmayla bu hizmeti kazandırdı. Yapılan çalışmalardan çok memnunuz.” ifadelerine yer verdi.

ALÇİMEN MEZRASININ YOL SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kırsal Karacadağ Mahallesi’ne bağlı Alçimen Mezrası’nda da yeni yol çalışması yaparak vatandaşların talebini yerine getirdi.

BOZULAN PARKE TAŞLARI YENİLENİYOR

Bu arada kış öncesinde çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren ekipler, hafta sonunda da çalışarak ilçenin bir çok yerindeki sorunları çözmeye devam ediyor. Bağcılar ve Kaynartepe mahallerinde bozulan parke taşları yenilenerek yaya geçitleri için güzel bir görünüm kazandırıldı.

Bu haber 242 kez okundu.
Bağlar - 11:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.