31° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi Meclisinden İsrail’in zulmüne kınama

Bağlar - 20 Mayıs 2021 11:08 A A

Diyarbakır’da Bağlar Belediyesi Meclisi, yayınladığı bildiri ile işgalci İsrail’in Filistin halkına yönelik saldırılarını kınadı.

Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun başkanlığında toplanarak konuyla ilgili ortak karar alan meclisin açıklamasında,” İslam’ın 5. Harem-i Şerifi Diyarbakır’da Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyub-i’nin torunları ve Bağlar Belediyesi Meclisi olarak İsrail’in masum sivillere ve kutsal mekanlara yönelik sinsice saldırılarını ve hukuk tanımazlığını şiddetle kınıyor, mazlum Filistin halkının yanında olduğumuzu buradan bütün dünyaya haykırıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

İşgalci İsrail devletinin mazlum Filistin halkına yönelik zulmü ve Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya yönelik hukuk tanımaz saldırıları islamın 5.haremi şerifi olarak kabul edilen Diyarbakır’da Bağlar Belediyesi Meclisi tarafından alınan kararla kınandı. Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun başkanlığında toplanarak konuyla ilgili ortak karar alan meclisin açıklamasını Ak Parti Meclis Sözcüsü Güzel Kızoğlu okudu.

“DÜNYA BU ZÜLME SESSİZ KALMAMALIDIR”

“Terör Devleti İşgalci İsrail’in, Kudüs’te sivil ve savunmasız Filistin halkına yönelik uyguladığı şiddet, baskıcı politikaları ve ibadet özgürlüğünü engellemeye yönelik girişimleri vahim bir boyut kazanmıştır.” denilen açıklamada tüm dünya da bu zulmün sona ermesi için duyarlılık çağrısı yapıldı. Açıklamada, “Savunmasız çocukları, gençleri, kadınları ve yaşlıları katledecek kadar vicdandan ve merhametten nasibini almayan bu zalim diktatoryal İsrail hükümetinin gösterdiği barbarlığa, insanlık dışı muameleye insanlığın sessiz kalmayarak bu işgalci ve soykırımcı zihniyete gerekli cevapların verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Söz konusu Müslümanlar ve mazlum halklar olunca 3 maymunu oynayarak İsrail’in zulmüne prim tanıyan doğrudan ve dolaylı olarak destek veren sözde batının medeni devletleri de tarihin en büyük insanlık suçuna ortak olmuşlardır.” ifadeleri kullanıldı.

“SELAHADDİNİ EYYUBİ’NİN TORUNLARI OLARAK FİLİSTİN HALKININ YANINDAYIZ”

İsrail’in en büyük gücünü bugüne kadar yaptığı zulümlerin cezasız kalmasından aldığı dile getirilen açıklama,”Filistin halkının topraklarını terör uygulayarak işgal eden ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya saldırılar gerçekleştiren, suçsuz ve savunmasız insanları katleden İsrail, en büyük gücünü bugüne kadar yaptığı zulümlerin cezasız kalmasından almaktadır.Tarih boyunca 3 kutsal dinin ortak merkezi ve medeniyetlerin buluşma noktası olarak kabul edilen Kudüs bu kural tanımaz sözde devletin kontrolüne bırakılamaz. Bu hususta; işgalci İsrail zulmüne son verene kadar bütün mücadelenin uluslar arası boyutlarıyla sürdürülmesi gerektiğini ifade ediyoruz. İslam’ın 5. Harem-i Şerifi Diyarbakır’da Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyub-i’nin torunları ve Bağlar Belediyesi Meclisi olarak İsrail’in masum sivillere ve kutsal mekanlara yönelik sinsice saldırılarını ve hukuk tanımazlığını şiddetle kınıyor, mazlum Filistin halkının yanında olduğumuzu buradan bütün dünyaya haykırıyoruz.” sözleriyle sonlandırıldı.

Bu haber 311 kez okundu.
Bağlar - 11:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.