22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi nikah işlemlerinde rekora koşuyor

Bağlar - 1 Eylül 2020 20:08 A A

Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını ülkemizde görülmeye başladıktan sonra belediyeye ait  ek hizmet binasının bahçesinde oluşturduğu sosyal mesafeli  nikah alanı ile farkındalık yaratan Bağlar Belediyesi, 5 ayda 520 nikah işlemi gerçekleştirerek önemli bir başarıya imza attı.

Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçe Belediyesi’nin, Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınının ülkemizde görülmeye başladığı Mart ayından sonra vatandaşları mağdur etmemek için uyguladığı farklı sistem önemli bir başarı sağladı. Belediyenin yeni ek hizmet binasının bulunduğu açık alanda sosyal mesafe ve dezenfekte kuralları uygulanarak oluşturulan nikah işlemleri alanı sayesinde genç çiftler yakınları ve sevdikleriyle beraber farklı duygular yaşayarak dünya evine girerken, geniş  yankı uyandıran bu yöntem ilgi patlamasına yol açtı. 5 ayda 520 çiftin resmi nikah işlemleri bu şekilde yerine getirildi.

“AÇIK ALANDAKİ İŞLEMLER İLGİYİ ARTIRDI”

Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu tarafından yapımı tamamlanan yeni hizmet binasının bahçesinde oluşturulan alanda nikah işlemleri Belediye Evlendirme Müdürü Handan Eker Taşkent tarafından kıyılırken her ay ortalama 50 işlem gerçekleştiriliyor.

Ak Partili Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, açık alanda pandemi kurallarına uygun şekilde yerine getirdikleri işlemler nedeniyle vatandaşlardan yoğun bir talep geldiğini ifade ederek, ”Belediyemizin tüm imkanları bu konuda vatandaşlarımızın hizmetindedir” ifadelerini kullandı.

Bu haber 596 kez okundu.
Bağlar - 20:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.