15° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi, Normalleşme sürecinde eğitim merkezini aktif etti

Bağlar - 3 Mart 2021 14:32 A A

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, belediyenin imkanlarıyla yenilenerek teknik imkanlarla donatılan ve üniversite adaylarının ücretsiz eğitim gördüğü eğitim merkezinde TYT-AYT kurslarına katılan öğrencileri ziyaret ederek moral desteği sağladı. Öğrencilere kitap seti dağıtan Başkan Beyoğlu, “Diyarbakır’ımızda koronavirüs tablosunun düzelmesi üzerine eğitime büyük önem veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip’in açıkladığı program neticesinde kursumuzu yeniden aktif hale getirdik. Ülkesine ve milletine hayırlı evlatlar olarak yetişmeniz için hiçbir imkanı esirgemedik.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı normalleşme programına göre koronavirüs tablosunda mavi haritada risk derecesi düşük olan Diyarbakır’da eğitim faaliyetleri uzun bir aranın ardında yeniden başlarken, Bağlar Belediyesi teknik imkanlarla donatarak yenilediği eğitim merkezini 150 öğrencinin katıldığı TYT-AYT kursu ile startı verdi.

Şeyh Şamil Mahallesi’nde bulunan eğitim merkezini ziyaret eden Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, sınıfları tek tek ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti ve yeni dönem için başarı dileğinde bulundu. Beyoğlu’nun eşi Dürdane Beyoğlu’nun da katıldığı programda maddi imkanı elverişli olmayan öğrencilere ayrıca belediyenin imkanlarıyla ücretsiz eğitim seti ve kitaplar dağıtıldı. Öğrencilerin derslerden kalan fazla zamanlarında kitap okuması için de aynı binada bulunan kütüphane modernize edilerek hizmete sunuldu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN SELAMINI İLETİP ÖĞÜTLERDE BULUNDU

Öğrencilere eğitim konusunda öğütlerde bulunan Başkan Beyoğlu, ülkesine, milletine ve insanlığa yararlı olacak nesiller yetiştirmeyi  ilke edinerek eğitim faaliyetlerine tam destek verdiklerinin altını çizdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eğitimin önemine sıklıkla vurgu yaparak bu alanda cumhuriyet tarihinin en büyük atılımlarını hayata geçirdiğini belirten Beyoğlu, “Ekonomik koşulları iyi olmayan 150 evladımız burada tam teşekküllü, teknik imkanlar ve uzman eğitimcilerin desteğiyle inşallah iyi eğitim alarak hedefledikleri başarıya ulaşacak. Diyarbakır’ımızda hamd olsun iyi bir mücadele ve tedbirlerin sonunda koronavirüs verileri düzelmiş olup mavi haritada yani düşük riskli grupta yer alıyoruz. Milletimizin ve ailelerinizin sizlerden beklentisi var. Tabi bizim arzumuz da sizlerin başarılı olarak ülkesine ve insanlığa yararlı evlatlar olmanızdır. Bunun için hiçbir imkânı esirgemedik, bundan sonra da hep yanınızda olacağız.” İfadeleriyle öğrencilere hitap etti.

Bu haber 531 kez okundu.
Bağlar - 14:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.