12° Açık
  • EURO 6.75
  • DOLAR 6.16

Bağlar Belediyesi satışı yasak olan patlayıcı maddeleri imha etti

Bağlar - 11 Eylül 2019 17:31 A A
Bağlar Belediyesi, satışı yasaklanmış olan maytap, çatapat gibi patlayıcı ve parlayıcı maddelerin satışı yapan iş yerlerini denetleyerek halk sağlığına ve çocuklara zarar veren patlayıcıları imha etti.

Daha öne yapılan uyarılara uymayan işyerleri hakkında yasal işlem uygulayan ekipler, yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla bundan sonra denetimleri eğitim kurumlarının çevrelerinde de yoğunlaştıracaklarını dile getirdi.

ÖNCE DENETİM, SONRA İMHA

Bağlar Belediyesi zabıta ekipleri, birçok yaralanmaya neden olan maytap, çatapat gibi patlayıcı ve parlayıcı madde satışı yapan iş yerlerine yönelik denetimlerde önemli sonuçlara ulaştı.

İlçe genelinde yasaklı maddelerin satışını yaptığı tespit edilen iş yerlerine yönelik uygulama başlatan ekipler, daha önce yapılan uyarıları dikkate almayan iş yerlerine yönelik yasal işlem uyguladı. Yapılan denetimlerde ele geçirilen çok sayıda patlayıcı madde daha sonra kontrollü olarak imha edildi.

OKUL ÇEVRELERİNDE DE DENETİMLER YAPILACAK

Çocuklar ve gençler arasında oyun ve eğlence aracı olarak kullanılan maytap, çatapat ve benzeri piroteknik madde satan işyerlerini bundan sonra bu maddeleri satmamaları konusunda uyaran ekipler, zaman zaman ölüme sonuçlanan olaylara neden olan patlayıcı maddelere yönelik olarak yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla bundan sonra denetimleri eğitim kurumlarının çevrelerinde de yoğunlaştıracaklarını dile getirdiler.

“TEDBİRLER ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, hem insan sağlığını tehdit eden hem de gürültü kirliliği yaratarak vatandaşları rahatsız eden yaralayıcı ve patlayıcı maddelerle ilgili başarılı çalışmalarından dolayı zabıta ekiplerini kutlayarak, halkın huzurunu ve sağlığını ilgilendiren konularda tedbirler almaya devam edeceklerini söyledi.

Belediyenin uygulaması ve denetimleri sıklaştırması, patlayıcı ve yaralayıcı maddelerin neden olduğu olumsuz görüntülerden rahatsız olan vatandaşları da memnun etti.

Bu haber 528 kez okundu.
Bağlar - 17:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.