28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi, ‘Sokaktaki dostları’ unutmadı

Bağlar - 16 Aralık 2020 12:07 A A

Bağlar Belediyesi, havaların soğuması nedeniyle aç ve susuz kalma tehlikesi yaşayan sokak hayvanları için önemli bir çalışma başlattı. Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla harekete geçen ekipler, hazırlanan yiyecekleri belediyeye ait park ve yaşam alanlarına bıraktı.  Başkan Beyoğlu, bu çalışma ile sokak hayvanlarına sahip çıkarak toplumsal bir bilinç oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Kış mevsiminin gelmesi ve havaların soğumaya başlamasıyla beraber sokaklarda açlık sıkıntısı yaşayan hayvanlar için anlamlı çalışma Bağlar Belediyesi’nden geldi.

Belediye ekipleri, park ve bahçeler ile toplu yaşam alanlarının bulunduğu bölgelere çıkarma yaparak hayvanlar için meme ve çeşitli yiyecekler bıraktı. Kedi ve köpekleri kendi elleriyle doyuran görevliler ile hayvanlar arasında renkli görüntüler yaşandı. Hayvanların bulunduğu yaşam alanlarına yüklü miktarda mama ve besin maddeleri bırakıldı. Bu çalışmanın kış mevsimi boyunca devam edeceği kaydedildi.

“HAYVAN SEVGİSİ, VİCDANİ BİR SORUMLULUKTUR”

“Hayvan sevgisi, yüce dinimizin ve kültürümüzün gereğidir” diyen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bu çalışma ile sokak hayvanlarına sahip çıkarak toplumsal bir bilinç oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Beyoğlu, “Yüce rabbimizin sessiz kulları olan hayvanlara sahip çıkmak vicdani bir sorumluluktur. Biz de bu çalışma ile hem onların temel beslenme ihtiyaçlarını karşılamak hem de vatandaşlarımızın ve imkan sahibi kurum ve kuruluşların dikkatini bu konuya çekmek istedik. Yıl boyunca belediyemiz sınırları içerisinde bulunan yaşam alanlarında sokaktaki dostlarımıza karşı bu görevimizi ifa edeceğiz.” diye konuştu.

Bu haber 519 kez okundu.
Bağlar - 12:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.