28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi, Uzun Yılların Yol Sorununu Çözüyor

Bağlar - 17 Eylül 2020 14:58 A A

Diyarbakır’da Nevroz ve Aram Tigran Caddeleri’ni birleştirerek İmar Yolu’na ve Havalimanı’na bağlayan alanda uzun yıllardır ihmal edilen yol sorunu Bağlar Belediyesi tarafından çözüme kavuşturuluyor. Ak Partili Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatı ile başlatılan çalışmalarda 20 metre genişliğinde ve 2 kilometre uzunluğunda olacak yolun çalışmalarına başlandı.

Bağlar Belediyesi, yılların ihmali olan yol sorununu çözmek için düğmeye bastı. Bağcılar Mahallesi’nde Nevroz ve Aram Tigran Caddeleri’ni İmar Yolu’na bağlayan bölgede başlatılan çalışmalarda öncelikle yolun alt yapısı hazırlanıyor. Konuyla ilgili çalışmalar koronavirüs koşulları ve mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak havaya rağmen aralıksız olarak sürdürülüyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri koronavirüs tedbirlerini alarak çalışmalar gerçekleştiriyor.

 Uzunluğu 2  kilometre ve genişliği 20 metreden oluşacağı açıklanan yolun ikinci aşamasında belediye, bazalt taşından ürettiği asfaltı döşeyerek daha sonra ulaşıma açarak kent içinde trafiği rahatlatmayı amaçlıyor.

ŞEHRİN EN UZUN VE GENİŞ CADDELERİNDEN BİRİ OLACAK

Okul, cami ve çok sayıda esnafın yer aldığı güzergâhın yapılacak çalışmayla aynı zamanda kentin en uzun ve geniş caddelerinden biri haline getirilmesi hedefleniyor.

Yolun hizmete açılmasıyla Karacadağ bölgesi ve Siverek yolundan gelip havaalanı mevkisi ve şehir içine doğru akan trafiğin de kısalması ve rahatlaması bekleniyor.

Bağlar Belediyesi, ilçenin diğer bölgelerinde de yeni yol yapma, yol bakım ve asfaltlama hizmetlerini devam ettiriyor. Çalışmaların kış mevsimine yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Bu haber 691 kez okundu.
Bağlar - 14:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.