31° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi zabıta servis aracına saldırı

Bağlar - 7 Eylül 2020 10:07 A A

Geçtiğimiz günlerde temizlik aracı yakılan Bağlar Belediyemizin bu kez servis aracı kimliği belirsiz kişilerin yanıcı ve patlayıcı madde saldırısı sonucu yakılarak kullanılamaz hale geldi. Olay yerinde incelemelerde bulunan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bu tür saldırılarla kendilerine gözdağı verilmek istendiğine dikkat çekerek, “Hiç bir terör eylemi ve karanlık el bizi inanmış olduğumuz millete hizmet yolundan alıkoyamayacak” dedi. Olay yerine gelen emniyet güçleri faillerin bulunması ve eylemin açığa kavuşması için inceleme başlattı.

Önce vatandaşa hizmet götüren temizlik aracını silah zoruyla gasp edip yaktılar, bu kez de servis aracını molotoflu saldırı ile hedef alarak kullanılamaz hale getirdiler. Bir süre önce çöp toplamaya giden temizlik aracı yakılan Bağlar Belediyesinin bu akşam ise zabıta servis aracı kimliği belirsiz kişilerin saldırısına maruz kaldı. Körhat Mahallesinde gerçekleşen olayda park halindeki araçta büyük hasar oluştu. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından söndürülen araçta kimse olmaması olası faciayı önledi.

BAŞKAN BEYOĞLU OLAY YERİNDE

Olayı öğrendikten hemen sonra aracın yakıldığı bölgeye gelerek bilgi alan ve incelemelerde bulunan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, belediyenin halkla bütünleşerek ilçenin her karışına hizmet götürmesini içine sindiremeyen karanlık odakların gözdağı vermek istediğini ancak hiç bir şekilde bu tür saldırılara boyun eğmeyeceklerini kaydetti.

“BU SALDIRILARIN HEDEFİ MİLLETİMİZDİR”

Güvenlik güçleri ve adli birimlerin gereğini yapacağını belirten Beyoğlu, “Hain saldırılar doğrudan devletimizin ve milletimizin kendisine, vatandaşlarımıza hizmet götürmekle görevli olan ve milletimizin vergileriyle alınmış olan araçlara yapılmıştır. Bu alçak saldırıları şiddetle kınıyoruz. Güvenlik ve adli birimler gerekli çalışmaları yapıyor. Her iki olayın da failleri ve perde arkasında olanlar inşallah ortaya çıkarılacak ve hak ettikleri cezaya çarptırılacaklardır. Can kaybı ve yaralanan kimse olmaması tek tesellimizdir. Ancak ciddi bir maddi hasar oluşmuş durumda. Milletimizin hak ettiği hizmetleri bizim dönemimizde almasını hazmedemeyen odaklar bize ve dolayısıyla milletimize gözdağı vermek istiyor. Ne yapanlarsa yapsınlar bizi yolumuzdan, milletimize hizmet etmekten alıkoyamazlar. Vatandaşlarımız bu hain saldırılardan rahatsız, tepkili ve bunu yapanları lanetliyor ” dedi.

VATANDAŞLAR SALDIRIYA TEPKİLİ

Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri, saldırganların bulunması ve olayın aydınlatılması için çalışma başlattı. Başkan Beyoğlu, vatandaşlarla görüştükten sonra olay yerinden ayrıldı. Saldırıya tepki gösteren vatandaşlar, son dönemlerde yapılan hizmetlerle huzurlu hale gelen ilçede böyle tabloları istemediklerini dile getirdiler.

Bu haber 688 kez okundu.
Bağlar - 10:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.