36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi’nden ağaç budama ve bakım ekibi

Bağlar - 9 Aralık 2019 18:33 A A

Diyarbakır’ın Bağlar Belediyesi, kış aylarının gelmesinden sonra 15 kişilik iki ekiple ilçe genelinde ağaç budama ve bakım çalışmaları başlattı.

Bağlar Belediyesi, havaların soğuması ve ağaçların yaprak dökmesinden sonra çalışmalara başladı. Park ve bahçeler müdürlüğü bünyesinde sürdürülen çevre düzenleme çalışmaları kapsamında ağaç budama çalışmaları yapılıyor.

Ağaç budama çalışmalarında; ağaçların yere sarkan dallarının temizlenmesi, ağaçların gelişimini kuvvetlendirmek, sağlıklı kalmalarını sağlamak ve rüzgâr nedeni ile ağaç dallarının kırılıp herhangi bir zarar vermemesi için budama çalışmaları yapılıyor.

Ağaçların uykuya geçme ve yaprak dökmeye başladığı dönem olarak kabul edilen Kasım-Mart ayları arasındaki süreçte ilçedeki ağaçların budama ve bakım çalışmalarının tamamlanması amaçlanıyor. Cadde kenarlarında ve parklarda bulunan ağaçlar 15 kişilik iki ayrı ekiple budanarak bakımdan geçirilirken, büyük ağaçların bakım çalışmaları, kaldıraç ve vinç kullanılarak budama işlemleri gerçekleştiriliyor.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, yeni ağaçların dikimini gerçekleştirip ilçedeki yeşil alanları artırmaya çalıştıklarını belirterek mevcut ağaçların bakımına da büyük özen gösterdiklerini söyledi. Beyoğlu, “Bizden sonraki nesillere temiz bir çevre ve iyi bir doğa bırakma en büyük hedeflerimizden biridir.” dedi.

“BİZDEN SONRAKİ NESİLLERE TEMİZ BİR ÇEVRE VE DOĞA BIRAKMAK İSTİYORUZ”

Budama çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Beyoğlu, bu çalışmaları ağaçların gelişmelerini kuvvetlendirip, sağlıklı kılmak, form vermek ve çiçeklenmenin miktar ve kalitesini yükseltmek için yaptıklarına dikkat çekerek çalışmaların ağaçların yeniden yaprak açacağı ilk bahar dönemine kadar devam edeceğini kaydetti. Beyoğlu, “Göreve geldikten sonra Bağlar’ımızda çok sayıda yeni ağaç ve fidan dikimini gerçekleştirdik. Bu çalışmalarımız halen titiz bir şekilde devam ediyor.  Yeni binalar ve siteler için müteahhitlerden meyve ağacı dikmelerini isteyerek bu konuda teşvik edici bir tutum ortaya koyuyoruz. Aynı zamanda mevcut ağaç ve yeşil alanların korunması için bakım çalışmaları yapıyoruz. Bizden sonraki nesillere temiz bir çevre ve iyi bir doğa bırakma en büyük hedeflerimizden biridir.” dedi.

Bu haber 732 kez okundu.
Bağlar - 18:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.