29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi’nden eğitime destek!

Bağlar - 7 Nisan 2021 12:28 A A

Bağlar Belediyesi, Bağcılar Mahallesi’nde bulunan Abdülkadir İmral Kızılay Anaokulu’na yeni yol kazandırıp çevre düzenlemesini gerçekleştirerek minik öğrencilerin huzurlu ve  sağlıklı koşullarda eğitim alması için modern hale getirdi.

Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla son iki yılda 35 okulun bakım, onarım ve çevre düzenlemesi yapılarak ayrıca çeşitli kalemlerden oluşan destekler sağlandı.

MİNİK YAVRULAR STERİL KOŞULLARDA OKULA GİDECEK

Bağlar Belediyesi, eğitim yuvalarına olan desteğini sürdürüyor. Son iki yılda ilçenin birçok noktasında bulunan okulların bakım, onarım ve çevre düzenlemesini yapan belediye, Bağcılar Mahallesi’nde hayırseverlerin desteğiyle hizmete giren Abdülkadir İmral Kızılay Anaokulu’nu da ulaşım sorununu çözüme kavuşturdu. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin rahat koşullarda okula gitmesi için yol yapıp, gerçekleştirdiği çevre düzenlemesiyle kampüsun çevresini modernize etti.

Yapılan hizmeti memnuniyetle karşılayan okul yönetimi ve öğrenci velileri, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve belediye ekiplerine teşekkür etti.

“EĞİTİME DESTEK VERMEK MİLLİ GÖREVDİR”

Eğitime destek vermeyi milli bir görev ve vicdani bir sorumluluk olarak kabul ettiklerini belirten Başkan Beyoğlu, bir çok okulun fiziki eksiklerini giderip öğrenciler için ücretsiz kurslar açarak ayrıca ihtiyaç sahibi öğrencilere giyim ve kırtasiye desteğinde bulunduklarını söyledi. Beyoğlu, “Milletimizin imkanlarından oluşan kaynaklarımızı milletimizin evlatlarına hizmet olarak değerlendirmekten mutluluk duyuyoruz. Minik yavrularımızın huzurlu koşullarda okula gitmesi için Abdülkadir İmral Kızılay Anaokulumuzun yol sorununu çözüp çevre düzenlemesi yaparak hizmetlerimize bir yenisini ekledik. Evlatlarımız ve öğretmenlerimiz için hayırlı olsun.” dedi.

Bu haber 770 kez okundu.
Bağlar - 12:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.