Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi’nden “Engelli Dostu Belediyecilik” Hizmetleri

Bağlar - 16 Eylül 2021 19:48 A A

Bağlar Belediyesi, ilçede gerçekleştirdiği alt yapı ve üst yapı hizmetlerinde görme engelliler için kaldırım bandajları inşa ederek takdir toplayan belediyecilik örneği ortaya koyuyor.

Son olarak Bağcılar Mahallesi’nde bulunan Diyala Parkı’nda kaldırım bandajları yola eklemlenerek görme engelli vatandaşların günlük yaşam koşulları kolaylaştırıldı. Başkan Hüseyin Beyoğlu, yaptıkları bütün iş ve işlemlerde engellilerin yaşamına dokunmaya çalıştıklarını belirterek,”Biz onları engelli olarak değil, en değerli ve en özel kesim olarak görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bağlar Belediyesi, ilçe genelinde hayata geçirdiği ulaşım alt yapı ve üst yapı projelerinde engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştıran uygulamalara yer vermeye devam ediyor.

Yol projelerinin yanı sıra kaldırım ve parklarda kaldırım bandajları inşa eden belediye ekipleri,görme engelli vatandaşların kolaylaştıran çalışmalara imza atıyor. Bu çalışmaların son örneği Bağcılar Mahallesi’nde bulunan Diyala Parkı’nda hayata geçirildi. Görme engelli bireylerin güvenli bir şekilde gidecekleri istikamette yönlendirilmeleri amacıyla kaldırımlara  sarı renkli hissedilebilir kılavuz izli görme engelli bandı döşenirken,güvenli bir şekilde durmalarını veya yön değiştirmelerini sağlamak amacıyla da uyarı işaretleri bırakıldı.

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ İÇİN NE YAPSAK AZ GELİR”

Engelli vatandaşlara karşı önemli sorumlulukları bulunduğunu belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bu yüzden hayata geçirdikleri tüm ulaşım projelerinde engellileri öne çıkaran ayrıntılara yer verdiklerini söyledi. Beyoğlu,”Biz bu kardeşlerimiz için ne yaparsak az gelir. Onlara karşı çok büyük sorumluluğumuz var. Hamd olsun sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde son 19 yılda engelli kardeşlerimizin önünü açan ve yaşamlarını kolaylaştıran cumhuriyet tarihinin en önemli hizmetlerine şahit olduk. Biz de belediye olarak yaptığımız tüm çalışmalarda engelli kardeşlerimizin haklarını koruyarak bu düşünceye hizmet etmeye çalışıyoruz.” dedi.

Bu haber 277 kez okundu.
Bağlar - 19:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.