Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi’nden Filmleri Aratmayan Kedi Kurtarma Operasyonu

Bağlar - 5 Ekim 2021 22:27 A A

Bağlar’da kanalizasyona düşen yavru kedi, düştüğü yer derin olunca bir türlü kurtarılamadı. Vatandaşların haber vermesi üzerine Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla olay yerine gelen iş makinesi ve belediye ekiplerinin uzun süre mücadelesiyle çıkarıldı.

Vatandaşlar, belediye ekiplerinin mücadelesini alkışlarla destekleyerek duyarlı davranışı için Başkan Beyoğlu teşekkür etti.

Bağlar’da bugün akşam uzun süre konuşulacak bir kedi kurtarma mücadelesi yaşandı. Kanalizasyona düşen ve tüm çabalara rağmen çıkarılamayan yavru kedi, Bağlar Belediyesi’ne ait iş makinesiyle kurtarılarak yaşama döndürüldü.

Logardan kedi sesi gelmesi üzerine vatandaşlar önce kendi çabalarıyla kurtarmaya çalıştı. Başarılı olamayınca itfaiyeye haber verdiler. Ancak itfaiye ekipleri de kedinin logarın derin bölgesinde sıkışması nedeniyle başarılı olamadı.

BELEDİYE BAŞKANI ÖĞRENİR ÖĞRENMEZ İŞ MAKİNESİ VE EKİP GÖNDERDİ

Bunun üzerine bir vatandaş durumu Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na iletti. Beyoğlu’nun talimatıyla  olay yerine iş makinesi ve uzman ekip gönderildi. Yaklaşık 6 metre kazan iş makinesi ölmek üzere olan kediye ulaşılmasını sağladı. Bağlar Belediyesi ve  itfaiye ekiplerinin uzun süren çabasıyla kurtarılan kedi özgürlüğüne kavuştu.

Kaynartepe Mahallesi 201.sokakta meydana gelen olayı yakından takip ederek ekiplere destek olan vatandaşlar kurtarma operasyonunu nefes nefese izledi.

BEYOĞLU: “BİR CANIN KURTULMASINA VESİLE OLDUĞUMUZ İÇİN MUTLUYUZ”

Vatandaşlar, hem ekiplere hem Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na teşekkür etti. Başkan Beyoğlu da bir canı kurtarmanın önemine dikkat çekerek,”Hayvanlar Allah’ın sessiz kulları olup bizler onlardan sorumluyuz. Güzel bir olaya vesile olduğumuz için mutluyuz. Hassasiyetlerinden ötürü tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum ” dedi.

Bu haber 315 kez okundu.
Bağlar - 22:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.