28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi’nden hizmet atağına devam

Bağlar - 8 Eylül 2020 16:02 A A

Bağlar Belediyesi, Yeniköy Mezarlığı ile Sento Caddesi’ni bağlayan ve taziye evlerinin bulunduğu Karanfil 10 Caddesi’nde önce alt yapı çalışmaları gerçekleştirdi, ardında da bazalt taşından üretmiş olduğu asfaltı döşeyerek ulaşım için elverişli hale getirdi. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, vatandaşın kalbine dokunan ve günlük yaşantısını kolaylaştıran belediyecilik anlayışı ortaya koymalarının halk tarafından takdirle karşılandığını söyledi.

Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçe Belediyesi, ilçe genelinde sürdürdüğü hizmet seferberliğinde cadde ve sokakları yenilemeye devam ediyor. İlçenin işlek ve aynı zamanda uzun geçiş noktalarından Bağcılar Mahallesi’ne bağlı Karanfil 10 Caddesi, yapılan alt yapı ve asfaltlama çalışmalarından sonra ulaşım için önemli bir kavşak noktası haline geldi.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, hummalı bir çalışma sonunda önce caddenin alt yapı sorununu çözdü. Daha sonra ise belediyenin bazalt taşından üretmiş olduğu kaliteli ve uzun ömürlü asfalt döşenerek cadde yeniden trafiğe açıldı.

Yeniköy Mezarlığı’ndan başlayıp Sento Caddesi’yle sona eren 1,5 kilometrelik caddenin güzergahında taziye evleri bulunuyor. Vatandaşlar, yoğun bir noktada bulunan caddenin kötü görüntüsünden şikâyet ediyorlardı. Belediyenin kısa sürede caddeyi eski görüntüsünden kurtararak modern bir görüntüye kavuşturmasıyla bu bölgede ulaşım rahat nefes aldı.

“VATANDAŞIN YAŞAMINI KOLAYLAŞTIRAN HİZMETLER YAPIYORUZ”

Çalışmaları yerinde inceleyerek ekiplerden bilgi alan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,bu caddeyi uzun yıllar sonra yenileyip asfaltlamanın kendilerine nasip olduğunu belirterek yapılan hizmetin vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandığını söyledi.

“Bağlar’ın tüm cadde ve sokaklarını hizmetle tanıştırmak için gayret ediyoruz” sözleriyle kararlılıklarını dile getiren Beyoğlu, vatandaşın kalbine dokunan ve günlük yaşantısını kolaylaştıran bir belediyecilik anlayışı ortaya koymalarının halk nezdinde çok iyi karşılık bulduğunu kaydetti. Beyoğlu, ”Çözüm odaklı belediyecilik anlayışı ile 17 ayda çok önemli hizmetlere imza attık.  Halkımız bunu görüyor ve takdirle karşılıyor. Biz de halkımızın yüksek teveccühünden almış olduğumuz moral ve motivasyonla daha fazla hizmet üretmeye odaklanıyoruz.” diye konuştu.

Bu haber 549 kez okundu.
Bağlar - 16:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.