Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi’nden iki bölgeye daha imar yolu

Bağlar - 27 Eylül 2021 12:52 A A

AK Partili Bağlar Belediyesi, yeni yaşam alanlarının gün geçtikçe arttığı ilçenin gelişen bölgelerinde yeni imar yolları açarak ulaşıma rahat nefes aldırmaya devam ediyor. Bağcılar ve Şeyh Şamil mahallelerinde iki bölgedeki ulaşım tıkanıklığı, belediye tarafından kazandırılan imar yollarıyla aşıldı.

Bağlar Belediyesi, ilçenin alt yapı, üst yapı ve ulaşımdan kaynaklı sorunlarını çözmek için çalışmalarını sürdürürken, son iki buçuk yılda ilçe tarihinin en büyük imar yolları hizmeti kazandırılarak Bağlar’ın çehresi değiştirildi.

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin aralıksız olarak sürdürdüğü çalışmalarda Bağcılar bölgesinde bir ve eski Bağlar bölgesinde de bir bölgenin daha imar yolu sorunu çözüme kavuşturuldu.

Ekipler, Bağcılar Mahallesi’ni eski Siverek yoluna bağlayan 1221.sokakta 140 metre uzunluk ve 12 metre genişliğinde yol çalışması gerçekleştirdi.

DOKTORLAR SİTESİNE YENİ İMAR YOLU

Şeyh Şamil Mahallesi’nde bulunan ve “Doktorlar Sitesi” olarak bilinen bölgede 505.sokak çevresinde 20 metre genişlik ve 700 metre uzunluk ebatlarına sahip yeni yol kazandırılarak ulaşımda yaşanan tıkanıklık giderildi.

İmar yollarının, gelecekte yaşanması muhtemel ulaşım sorunlarının önüne geçeceğini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Son iki buçuk yılda yaptığımız hizmetlerle bu anlamda Bağlar tarihinin rekorunu kırdık diyebiliriz. Ama işimiz daha bitmedi. İlçemizin muhtelif bölgelerinde ulaşımı rahatlatmaya yönelik imar yolları kazandırmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Bu haber 514 kez okundu.
Bağlar - 12:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.