26° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi’nden okullarda yeşil alan seferberliği

Bağlar - 12 Mart 2020 16:41 A A

Bağlar Belediyesi, eğitim kurumlarında yeşil alan  bilincini oluşturmak amacıyla fidan dikme çalışması başlattı. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu tarafından başlatılan çalışma kapsamında belediye meclis üyeleri,Beyaz Tebeşir İlkokulu’nda öğrencilerle birlikte fidan dikti. Eğlenceli anlar yaşayan öğrencilerin hummalı çalışmasından renkli görüntüler ortaya çıktı.

Bağlar Belediyesi, baharın gelişi ile birlikte ilçede yeşil alan bilincini oluşturmak amacıyla okullarda fidan dikme ve ağaçlandırma çalışması başlattı.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu tarafından  başlatılan çalışma kapsamında okullarda fidan dikme çalışmaları öğrencilerle beraber yapılarak hem yeşil bir çevre oluşturuluyor,hem de öğrencilerin bu konuda bilinçlendirilmesi sağlanıyor.

Bağlar Belediyesi Meclis Üyelerinden Güzel Kızoğlu ve Hasan Fidan, Beyaz Tebeşir ilkokulunda öğrencilerle birlikte Bağlar Belediyesi tarafından temin edilen fidanları diktiler. Baharın tüm renklerinin ahenkle kendini hissettirdiği atmosferde çocuklar hem fidan diktiler hem de eğlendiler.

“HEDEFİMİZ YEŞİL BAĞLAR İMAJI YARATMAKTIR”

Çocukların neşeli koşuşturmaları arasında gerçekleştirilen fidan dikimi sırasında meclis üyeleri  Kızoğlu  ve Fidan öğrencilerin  sorularını cevaplandırırken,dikilen fidanlara da çocukların istediği isimler verildi. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,yeşil bir Bağlar imajı yaratmak için eğitim kurumlarında yeşil alan oluşturma ve ağaçlandırma çalışmalarının devam edeceğini dile getirdi. Beyoğlu,”Milletimizin geleceği için kendileri de birer umut fidanı olan çocuklarımızla beraber fidanları toprakla buluşturmaya devam edeceğiz.  Bağlar’ımızı tarihteki misyonu olan yeşil alanlara kavuşturmak için kararlıyız. ” dedi.

Bu haber 611 kez okundu.
Bağlar - 16:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.