33° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesi’nden tatlı imalathanelerine bayram denetimi

Bağlar - 18 Temmuz 2021 13:41 A A

Bağlar Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde ilçedeki tatlı imalathanelerini denetleyerek hijyen kurallarına uymayanlar hakkında tutanak tutarak uyarılarda bulundu.

Ekipler, kurallara uydukları gözlenen imalathanelerin yönetici ve çalışanlarına teşekkür etti.

Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla gerçekleşen geniş kapsamlı denetimlerin bayram boyunca devam edeceği kaydedildi. Diyarbakır’ın Bağlar İlçesinde tatlı imalathaneleri bayram öncesinde sıkı bir şekilde denetleniyor.

Bağlar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçenin her tarafına yayılarak günlük olarak hijyen ve genel sağlık kurallarını mercek altına alarak imalathaneleri kontrolden geçiriyor.

Hijyen kurallarına uymayan imalathanelerin eksikleri tespit ederek tutanak tutan ekipler , hijyen belgesi olmayan personel çalıştıran imalat yerleri hakkında da ayrıca yasal işlem uyguladı.

“HİJYEN KURALLARI HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR”

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bayram öncesinde sıklaştırdıkları denetimlerin bayram süresince devam edeceğini söyledi. Beyoğlu, “Esnafımıza ceza verme derdinde değiliz. Vatandaşımızın sağlığını korumak için bu kontrolleri yapıyoruz. Son derece hassas olan bu konu hepimizi ilgilendiriyor.  Bu yüzden imalathane esnafımızdan hem kendileri hem vatandaşlarımız için hayati önem taşıyan hijyen kurallarına uymalarını istiyoruz.” diye konuştu.

Bu haber 304 kez okundu.
Bağlar - 13:41 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.