15° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar Belediyesinin yeni yol ve asfaltlama çalışmaları devam ediyor

Bağlar - 4 Nisan 2021 16:15 A A

Diyarbakır merkez Bağlar Belediyesi, bazı cadde ve sokaklarda asfaltlama çalışması yaparken kırsalda yeni yapıların inşa edildiği yerleşim yerlerinin ulaşım sorunu çözdü.

Bağlar Belediyesi, Sento Caddesi’ni Bağlar’ın iç bölümüne bağlayan Kuruçeşme-Küçük Gürsel Caddesi bölgesini 10 yıl sonra sıcak asfalt hizmeti ile tanıştırarak çevrede yaşayan vatandaşların ve esnafların yaşadığı ulaşım sorununa son verdi.

Selahaddin Eyyubi Mahallesi ve Toptancılar Sitesi çevresinde parke taşı döşeme ve kaldırım yenileme çalışması yapan Bağlar Belediyesi, bozularak kullanılamaz hale geldiği için özellikle yağışlı günlerde ve kış döneminde şikâyet konusu olan Kuruçeşme-Küçük Gürsel Caddesi güzergahını asfaltlayarak yolu kullanışlı hale getirdi.

Yapılan hizmetin kendilerini sevindirdiğini belirten 5 Nisan Mahalle Muhtarı Mehmet Karahan, “Burası özellikle esnafın yoğun olduğu hareketli bir yer. Bakımsız olduğu için arabalar geçmekte zorlanıyordu. Bağlar Belediyesi güzel bir çalışma gerçekleştirdi. Sorunları nasıl anlatıyorsak takdir etmesini de bilmeliyiz. Bağlar Belediye Başkanımız sayın Hüseyin Beyoğlu ve ekibine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Karacadağ bölgesinde yer alan Kırkoyun Mahallesi’ne bağlı Güven ve Tahtareş mezralarında vatandaşlar tarafından yeni yapıların inşa edildiği yerleşim yerlerine yeni yollar kazandırılarak ulaşım sorunu çözüldü.

ŞİKAYETLERE KONU OLAN ARAZİLER ATIKLARDAN ARINDIRILDI

Bağlar Belediyesi, sorumluluk alanında bulunmamasına rağmen havaalanı yolu üzerinde bulunan arazideki atıkları temizleyerek görüntü kirliliğine son verdi.

Çevrede ikamet eden vatandaşların şikâyeti üzerine harekete geçen Bağlar Belediyesi Temizlik Müdürlüğü ekipleri, Zümrüt Kent bölgesinde bulunan arazide çalışma başlatarak aralarında kimyasal maddelerinde bulunduğu atıkları temizleyerek alanı güzel bir görüntüye kavuşturdu.

Bu haber 247 kez okundu.
Bağlar - 16:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.