25° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar HEM’in, maske üretiminde büyük başarısı

Bağlar - 30 Nisan 2020 02:25 A A

Koronavirüs salgının Türkiye’de görülmesiyle birlikte sağlık çalışanlarının ihtiyacının giderilmesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer’in talimatıyla Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Halk Eğitim Merkezi’nde 1 milyon 350 bin maske üretildi. Yapılan bu üretim ile Bağlar HEM, Türkiye 1.’si iller bazında Türkiye ikincisi oldu. Sağlanan başarı ilk günden itibaren maske üretim projesinde büyük emekleri olan Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Taşçıer’e ithaf edildi.

Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü günlerde bazı fırsatçıların maske, kolonya, dezenfektan ve gıda ürünlerinde fahiş fiyat uygulamalarına geçit vermeyen Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer’in talimatıyla, kurumların ve sağlık çalışanlarının maske ihtiyacını karşılamak amacıyla Bağlar Halk Eğitim Merkezi’nde maske üretimine başladı.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TAŞÇIER PROJEYE ÖNCÜLÜK ETTİ

Bağlar HEM Müdürü Umut Özekinci ve Müdür yardımcılarının çabaları ile Bağlar HEM’de maske üretim atölyesi kuruldu. Tamamı gönüllülerden oluşan 4 usta öğretici ve 120 kursiyer tarafından maskelerin yapımına başladı.

Bu arada, İl Milli Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşcıer, Atölyeyi sık sık ziyaret ederek, idarecileri teşvik etti. Taşçıer’in teşvikleri ile atölyede kurulan 50 makine ile günlük 30 bin maske üreten Bağlar HEM, üretilen maskeleri kurumlara ve ilgili yerlere ücretsiz teslim etti.

1 AYDA 1 MİLYON 350 BİN MASKE ÜRETİLDİ

Bağlar HEM, yaklaşık 1 ayda 1 milyon 350 bin maske üreterek, ulaşılması güç bir üretim gerçekleştirirken, Türkiye’de maske üreten okul kurum bazında ikinci oldu. 3 milyon maske üreten İstanbul’dan sonra 1 milyon 350 bin maske üreterek, Türkiye ikinci olan Bağlar Halk Eğitim Merkezi üretime devam ediyor.

DOÇ. DR. TAŞÇIER’İN BAŞARIDA BÜYÜK PAYI VAR

Projede büyük emekleri olan ve hemen her gün üretimi yakından takip eden Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer’in bu başarıda büyük katkısı bulunuyor. Başarıda büyük imzası olan İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Taşçıer, emeklerinden dolayı Bağlar HEM Müdürü Umut Özekinci, Müdür yardımcıları, gönüllü usta öğreticileri ve kursiyerleri tebrik etti.

İŞTE MASKE ÜRETİMİNDE İLK 10 İL

İstanbul: 3 milyon

Diyarbakır: 1 milyon 450 bin

Kocaeli: 1 milyon 150 bin

Mersin: 1 milyon 100 bin

Konya: 800 bin

Sakarya: 750 bin

Şanlıurfa: 660 bin

Ankara: 402 bin

Gaziantep: 385 bin

Antalya: 385 bin

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Bu haber 1014 kez okundu.
Bağlar - 02:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.