Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar hizmetle anılıyor!

Diyarbakır - 10 Kasım 2020 11:05 A A

“Bağlar hizmetle anılıyor” bu sözün sözde değil özde olduğu ispatlandı.

26 yıllık meslek hayatımda ve onun gerisinde çocukluğumun ve gençliğimin geçtiği bir ilçede bu denli hizmetin ve çalışmanın olduğunu hatırlamıyorum desem yeridir.

Bağlar’ın gerçek anlamda hizmetle tanışması 18 ay öncesinde başladı.

1994-99 Refah partili belediye başkanlığı döneminden tutun, sonraki dönemlerde başa gelen partiye kadar hizmet anlamında ciddi bir çalışma olduğunu sanmıyorum.

Evet, bir şeyler yapılıyordu ama pek görünmüyor ya da basına yansımıyordu…

Demek ki, Bağlar’a hizmet atağını başlatmak daha önce burada iktidar partisinin ilçe başkanlığını yapan Hüseyin Beyoğlu’na nasip olacaktı.

31 Mart Yerel seçimlerinden yüzde 70,34 oy oranı ile seçilen HDP’li Belediye Başkan Zeyyat Ceylan’ın YSK tarafından KHK’lı olduğu gerekçesiyle mazbata verilmemesi nedeniyle yerine seçimde yüzde 25,46 oy oranı ile ikinci olan AK Parti Bağlar Belediye Başkan adayı Hüseyin Beyoğlu’na verildi.

Bu görevin verilmesi aslında Bağlar’ın iktidarın nimetleriyle tanışması için bir talihti, şanstı…

Bağlar’ın hizmete doyması için bir dönüm noktası idi…

Ve nitekim öyle oldu…

Belediye başkanı Hüseyin Beyoğlu, yoğun bir mesai harcayarak, hayata geçirdiği projeler ve ilçenin her tarafına götürdüğü çalışmalarla Bağlar’ı hizmetlerle anılır hale getirdi.

Önce gönülleri kazandı…

Sonra neler mi yaptı?

Gelin 18 ayda yapılanları birlikte okuyalım!

Bağlar’da yaşayan vatandaşların, “Daha önce hiç hizmet almadık” ve “ilk kez mahallemize, evimize gelen bir belediye başkanı ile karşılaşıyoruz” söylemlerini 18 ayda sıkça işitmeye başlayan Beyoğlu, “Bağlar Belediyesi çalışıyor” imajını oturtmayı başararak, ulaşılması güç bir rekora da imza atmış oldu.

Hiçbir ayrım yapmadan, tamamen belediyecilik yapmaya yönelik olarak herkese ve her kesime gönlünü ve imkanlarını açık tutan Başkan Beyoğlu, birçoğuna defalarca olmak üzere 48 mahallenin tamamında vatandaşla buluştu.

Eski Bağlar bölgesinde 250’den fazla metruk yapıyı temizlendi,

Bir diğer bölgelerden biri olan ve birçok il ve ilçeden büyük olan Bağlar’ın gelişen yüzü Bağcılar’ı yeni projelerle daha modern ve yaşanılabilir hale getiriliyor.

11 mahallenin olduğu kırsal Karacadağ bölgesinde de 20 yılda yapılamayan alt yapı ve ulaşım hizmetleri yine kendi döneminde hizmetle buluştu.

Neredeyse 20 yıl hizmet alamayan birçok mahallede, belediyenin kendi ürettiği asfaltla 18 ayda 100 kilometreden fazla asfaltlama hizmeti gerçekleştirildi.

Yine Kırsal bölgelerde yaklaşık 70 kilometre yeni yol hizmeti kazandırıp menfez ve beton boru çalışması yaparak Bağlar tarihinde bu anlamda bir rekora imza atıldı

Bu yapılanlar bile bile Bağlar’ın 18 ayda hizmetlerde nasıl bir ivme kazandığını gösterirken, Hüseyin Beyoğlu’nun ya da iktidar partisinin nimetlerinin Bağlar’a neler kattığının bir işareti olarak algılanması lazım.

Bağlar’ın siyasetle değil, hizmetle kazanacağına şahit olduk!

Sait BAYRAM’ın Yazısı

Bu haber 501 kez okundu.
Diyarbakır - 11:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.