22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar kentsel dönüşüm ve millet bahçesi ile güzelleşecek

Bağlar - 20 Eylül 2020 15:30 A A

Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çarpık kentleşme nedeniyle yaşanılmaz hale gelen eski Bağlar bölgesinde kentsel dönüşümün en kısa zamanda başlayacağını açıklarken, ilçede yapılacak millet bahçesi için de 19 Ekim’de ihale yapılacağını bildirdi. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Bağlarımız bu iki dev proje ile hak ettiği değişimi yaşayacak. Cumhurbaşkanımızın hayali olan akıllı şehirler kapsamına ilçemizi de hazırlamak en önemli hedefimizdir ” dedi.

Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Diyarbakır ziyaretine damga vuran iki büyük proje kentin en büyük ilçesi ve kalbi durumundaki Bağlar için düşünülen kentsel dönüşüm ve millet bahçesi projeleri oldu.

Bakan Kurum, ilçede 53bin m2 alanı kapsayan Kentsel Dönüşüm Projesi için hazırlık çalışmalarının devam ettiğini, yakında somut adımlar atılacağını kaydetti. Bağlar’da  88 bin m2’lik alanda yapılacak   Millet Bahçesi projesinin ihalesi 19 Ekim’de yapılacak.

“BAĞLAR, BU PROJELERLE GÜZELLEŞECEK “

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, 20 yılda yapılmayan hizmetleri 1,5 yıla sığdırmayı başardıklarını belirterek çarpık kentleşme yüzünden yaşanılamaz hale gelen eski Bağlar bölgesi için planlanan kentsel dönüşüm projesi ile ilçenin bunca yıllık kamburdan kurtulacağını söyledi.

Millet bahçesi ile ilçenin nefes alacağını ifade eden Beyoğlu,”Göreve geldiğimizden bu yana çalışmalarımıza destek veren, ilçemizin modern bir şehir haline gelmesi için büyük çaba harcayan Çevre Ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a teşekkür ediyorum. Bağlarımız bu projelerle cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hayali olan akıllı şehirlerarasına girme yolunda önemli bir adım atmış olacak” ifadelerini kullandı.

Bu haber 449 kez okundu.
Bağlar - 15:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.