21° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar, pandemi sürecinde metruk yapılardan temizlendi

Bağlar - 30 Ağustos 2020 12:56 A A

Bağlar Belediyesi, pandemi sürecinde 8 mahalledeki 40 harabe ve metruk yapının yıkımını gerçekleştirdi. Madde bağımlısı gençler ve suç çetelerinin yuvası haline gelen yapıların temizlenmesi sonrasında vatandaşlar rahat nefes aldı.

Diyarbakır’da zamanında yapılan ihmaller ve şehir planlamasındaki hatalar yüzünden imarsız yapıların en fazla bulunduğu bölge haline gelen eski Bağlar bölgesinde kaçak yapılaşma ve harabe yapılarla mücadele pandemi sürecinde de devam ediyor.

Vatandaşların şikayeti üzerine harekete geçen emniyet birimlerinin yaptığı tespitler ve hazırladığı raporlar sonrasında çalışma başlatan Bağlar Belediyesi ,8  mahallede sahipleri tarafından terk edildikleri için zamanla kullanılamaz hale gelerek madde bağımlısı gençler ve suç gruplarının yuvasına dönüşen 40 metruk yapıyı ortadan kaldırarak temizledi.

BAŞKAN BEYOĞLU’NUN TALİMATI İLE YOĞUN MÜCADELE

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ”Bağlar’da imarsız ve plansız yapılanmaya izin vermeyeceğiz. Suç grupları ve kötü alışkanlıkları olan gençlerin meskeni haline gelen yapıları temizleyerek vatandaşlarımız için huzur alanları haline getireceğiz” diyerek bu iş için Yapı Kontrol Müdürlüğü bünyesinde ekipler oluşturdu.

VATANDAŞLARIN KÂBUSU SON BULDU

Ekiplerin Alipınar, Fatih, Körhat, Kaynartepe, Mevlana Halit, Muradiye, Şeyh Şamil ve Yunus Emre Mahallelerinde aralarında 30 yıllık binalarında da olduğu harabe yuvalardan geriye belediye ekipleri tarafından oluşturulan temiz alanlar kaldı. Çevrede yaşayan vatandaşlar, bu yapıları mesken tutan suç gruplarından dolayı huzursuz olduklarını dile getirerek yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Beyoğlu ve belediye ekiplerine teşekkür etti.

Kaynak: Bağlar Belediyesi Basın Bürosu

Bu haber 483 kez okundu.
Bağlar - 12:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.