Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar zabıta 24 saat vatandaşın huzuru için sahada

Bağlar - 8 Eylül 2020 16:10 A A

Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde görev yapan ekipler,  pandemi döneminde 24 saat mesai yaparak ilçe halkının sağlığını ve huzurunu korumak için mesai harcıyor. Zabıta teşkilatının kuruluşunun 194. Yılı nedeniyle açıklamalarda bulunan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “133 isimden oluşan fedakâr zabıta personelimiz gecesini gündüzüne katarak milletimize hizmet etmektedir” ifadelerini kullandı.

400 binden fazla nüfusu ile Diyarbakır nüfusunun yüzde 25’ini barındıran ve 36 il’den daha büyük olan Bağlar’da Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınından sonra belediye ekiplerinin iş yoğunluğu ve sorumluluğu daha da arttı. Bu ekiplerin başında zabıta ekipleri geliyor. Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, semt pazarları, alışveriş noktaları, yol güzergahları ve mahalle araları olmak üzere ilçe genelinde 24 saat boyunca mesai harcayarak vatandaşın sağlığı ve huzuru için gerekli olan tedbirleri almaya çalışıyor.

133 isimden oluşan zabıta personelinden özel ekipler oluşturan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, dar gelirli, yaşlı, engelli, hasta ve ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarını da bu ekipler aracılığı ile karşılıyor.

“ZABITANIN FEDAKÂRLIĞINI MÜCADELESİNİ TAKDİRLE KARŞILIYORUZ”

Pandemi döneminde zabıta ekiplerinin iş yükü ve sorumluluğunun arttığını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, kimi zaman kendi  sağlık koşullarını riske atarak vatandaşın hizmetinde olan zabıta personelinin ortaya koyduğu mücadelenin takdire değer olduğunu söyledi. Zabıta personeliyle beraber esnaf ve vatandaş ziyaretlerine çıkarak koronavirüs tedbirleri kapsamında uyarılarda bulunan Beyoğlu, zabıta teşkilatının 194.yılı nedeniyle tüm zabıta emekçilerini tebrik etti. Beyoğlu, “Gecesini gündüzüne katarak milletimizin sağlığı, huzuru ve selameti için çalışan fedakâr zabıta personelini tebrik ediyorum” diye konuştu.

Bu haber 418 kez okundu.
Bağlar - 16:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.