28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar’da asfaltlama çalışmaları kış mevsiminin gelmesiyle tamamlandı

Bağlar - 6 Aralık 2020 15:06 A A

Diyarbakır merkez Bağlar İlçe Belediyesi tarafından mart ayında startı verilen asfaltlama çalışmaları kış mevsiminin gelmesiyle birlikte sonlandırıldı. İlçede, 9 ayda yaklaşık 150 bin ton asfaltlama çalışması gerçekleştirildi.

“Karacadağ Bazaltı” olarak bilinen “siyah bazalt” taşından asfalt üreten ilk belediye olan Bağlar Belediyesi, mart ayında başladığı asfaltlama sezonunun finalini Mevlâna Halit Mahallesi’nde gerçekleştirdi.

Uzun yıllar sonra ilk kez bu kadar geniş kapsamlı çalışmanın yapıldığı kaydedilen Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde birçok yerleşim yerinin ulaşım sıkıntısının giderildiği belirtildi.

Aralarında; Bağcılar, Selahaddin Eyyubi, Mevlâna Halit, Fatih, 5 Nisan, Şeyh Şamil, Alipınar, Körhat gibi nüfus yoğunluğu fazla olan mahalleler ile birlikte büyük çaplı caddelerin de bulunduğu yerleşim yerleri ulaşıma kullanışlı hale getirildi. Asfaltlamanın yanı sıra, parke taşı döşeme ve alt yapı çalışmaları da yenilenerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

“ALLAH’A HAMD OLSUN, VATANDAŞIMIZA HİZMET GÖTÜRMEDE BAŞARILI OLDUK”

9 ayda yaklaşık 150 bin ton asfaltlama yapılan yerleşim yerlerindeki ulaşım sorununu çözüme kavuşturduklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, kış mevsiminin ardından aynı tempo ve gayretle yola devam edeceklerini belirtti.

Bu haber 482 kez okundu.
Bağlar - 15:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.