28° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

‘Bağlar’da değişimin sesi olduk”

Bağlar - 27 Ocak 2021 15:22 A A

Ak Parti Bağlar İlçe Kongresi’ne katılarak belediyenin son 22 aydaki hizmetlerini kapsayan bir konuşma yapan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, nüfusu 36 il’den büyük olan ilçede uzun yılların ihmali olan sorunları ortadan kaldırma adına kısa vadede önemli bir başarı sağladıklarını söyledi. Ak Parti’nin son 19 yılda gösterdiği değişimi Bağlar’a yansıttıklarının altını çizen Beyoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın millete olan sevdasını esas alarak verdikleri mücadelede halkın güvenini kazandıklarının altını çizdi.

Ak Parti’li Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerin ardında ilk kez Ak Parti’ye geçen ilçede 22 ay gibi kısa bir zamanda bugün herkes tarafından fark edilebilen bir değişime imza attıklarını söyledi, “gönül,sosyal ve hizmet belediyeciliği “ adını verdikleri hizmet seferberliği ile halkın güvenini ve dualarını kazandıklarını kaydetti.

Uzun yıllar hak ettiği hizmetleri alamayarak ihmal ve istismar edilen Bağlar’da öncelikle halkın arasına girerek herkesin kapısını çalıp gönlünü kazanarak vatandaşlarla güçlü bir bağ oluşturduklarına dikkat çeken Başkan Beyoğlu, ilk kez böyle bir değişimi yaşayan Bağlar halkının büyük bir teveccüh göstererek kendilerini bağrına bastığını ifade etti.

“KAYNAKLARI MİLLETE HİZMET İÇİN DEĞERLENDİRDİK”

Vatandaşların kendilerine ulaşarak evlerine ve semtlerine davet ettiğini anlatan Beyoğlu, kronikleşen sorunların olduğu ilçede oluşturdukları gönül köprüsü ile sayesinde bir yandan farklı kesimlerin umudu ve sesi olurken, diğer yandan kırsaldan merkeze kadar ilçenin her karışında vatandaşın yaşamını olumsuz etkileyen alt yapı ve üst yapı sorunlarını ortadan kaldırdıklarını söyledi.

Başkan Beyoğlu, belediyenin kaynaklarını ve imkanlarını milletin yararına değerlendirirken, rutin belediyecilik hizmetleri dışına çıkıp  sosyal projeleri da hayata geçirdiklerini ifade ederek bu alanda fark yarattıklarının altını çizdi.

“AK PARTİ DAVA HAREKETİDİR, BİZE DÜŞEN BU DAVAYA HİZMET ETMEKTİR”

İlçe tarihinde ilk olan devasa projeler hazırlayarak hayata geçirdiklerini anlatan Beyoğlu,”Geride bıraktığımız kısa zamanda elde ettiğimiz başarıdan cesaret alarak inşallah önümüzdeki zamanı çok daha iyi değerlendirerek vizyon projelerimizi hayata geçirip Bağlar’ı gelecekte yaşanılabilir model bir şehir haline getireceğiz. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın milletin dualarına mazhar olan mücadelesini esas alarak çıktığımız bu yolda aşkla koşmaya devam edeceğiz. AK Parti bir dava ve gönül hareketidir. Ak Parti milletin bağrından kopan, milletin sesidir.  Mazlumların umududur. Bizlere düşen görev, bu kutlu davaya her koşulda hizmet etmektir. Bu minvalde sayın cumhurbaşkanımızın ifadesiyle bir olacağız, diri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız hep birlikte Türkiye olacağız.” İfadelerini kullandı.

Beyoğlu, konuşmasında Kentsel Dönüşüm projesi başta olmak üzere yapmış oldukları çalışmalara destek veren milletvekili Mehmet Mehdi Eker, Ebubekir Bal ve Oya Eronat’a teşekkür eti.

MİLLETVEKİLLERİNDEN BAŞKAN BEYOĞLU’NA  HİZMET TEŞEKKÜRÜ

Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetim Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, milletvekili Ebubekir Bal ve önceki dönem milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu, yaptıkları konuşmalarda Bağlar’da yaşanan değişim ve kısa sürede hayata geçirilen hizmetlerden dolayı Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’na teşekkür etti.

PARTİLİLERDEN BEYOĞLU’NA SEVGİ GÖSTERİSİ

Göletli Park içerisinde bulunan Ada Kafe’de gerçekleşen Ak Parti Bağlar 5.Olağan Kongresi’ne katılan Başkan Beyoğlu, partililerin sevgi gösterisi ile karşılandı.

Kongre salonunda Bağlar Belediyesi’nin hayata geçirdiği hizmetler ve projeler slayt gösterisi ile davetlilere izlettirildi.

Kongreye ,Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, Ak Parti  Milletvekili  Ebubekir Bal, Ak Parti Bölge Koordinatörü Ejder Açıkkapı, İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, Ak Parti önceki dönem milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu, Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale, Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu , il ve ilçe yöneticileri  ile partililer katıldı.

Tek liste ile gidilen seçimde yeni ilçe başkanı Ahmet Maruf Demir, görevi eski başkan Erkan Gezer’den devraldı.

Bu haber 585 kez okundu.
Bağlar - 15:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.