22° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar’da durmak yok, hizmet var

Bağlar - 20 Ağustos 2020 13:55 A A

Ak Partili Diyarbakır merkez Bağlar İlçe Belediyesi, bir hafta içerisinde kırsal bölgelerdeki yerleşim yerlerine yeni yollar kazandırarak vatandaşların ulaşım sıkıntısını çözdü. İlçe merkezinde ise uzun yıllar sonra asfaltlanan caddeler göz kamaştıran görüntülere kavuştu.

Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını ve 40 dereceyi aşan sıcak havaya rağmen hem ilçe merkezinde hem kırsal yerleşim yerlerinde eş zamanlı olarak yeni  yapma, asfaltlama ve kaldırım yenileme hizmetlerini sürdürüyor. Bir hafta içinde bir çok bölgeye yeni yollar kazandırıldı, ilçe merkezinde asfaltlanan caddeler göz kamaştıran görüntülere kavuştu.

KIRSAL YERLEŞİM YERLERİNE YENİ YOLLAR

Kırsal Karahanlı Mahallesi ve bu mahalleye bağlı Sofi Halil Mezrası ile Sarıdallı Mahallesindeki yeni yerleşim yerlerine kullanışlı yollar kazandırdı. Oğlaklı Mahallesi’nde ise Küme Evler Mezrası’na bağlı olarak son dönemlerde vatandaşlar tarafından yapılan yerleşim bölgelerine yeni yollar kazandırarak ulaşım sorunu çözüldü.

YENİKÖY MEZARLIĞINA GİDEN YOL GÜZELLEŞTİ

İlçe merkezinde Şeyh Şamil Mahallesi’ndeki bazı caddeleri asfaltlayan ekipler, şikayet konusu olan Bağcılar Mahallesi ile Yeniköy Mezarlığını bağlayan caddeyi asfaltlayarak ulaşım için elverişli hale getirdi.

CADDELERDE GÖZ KAMAŞTIRAN GÖRÜNTÜLER

Şeyh Şamil Mahallesi’ndeki bazı cadde ve sokaklar da yıllar sonra asfalt hizmeti ile tanıştırıldı. Bağlar Belediyesi tarafından asfalt serim çalışmaları tamamlanan Alipınar, Bağcılar ve Mevlana Halit Mahallelerindeki caddeler Büyükşehir Belediyesi tarafından yol çizgisi çalışmaları tamamlanarak göz kamaştıran görüntülerle ulaşıma açıldı.

“BAĞLAR’IN MAKÛS TALİHİ DEĞİŞİYOR”

İlçe merkezi ve kırsal bölgelerde yaptıkları hizmetlerle Bağlar’ın makûs talihini değiştirmeye başladıklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Ekiplerimiz ilçe merkezinde ve kırsal bölgelerde hizmet seferberliğini başarılı bir şekilde yürütüyor. Bir çok yerleşim bölgemiz ilk kez bu hizmetlerle tanışıyor. Vatandaşlarımızın huzurlu bir yaşam sürmesi için yola kararlı bir şekilde devam edeceğiz. ” ifadelerini kullandı.

Bu haber 432 kez okundu.
Bağlar - 13:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.