Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.56
  • DOLAR 6.06

Bağlar’da eğitim güvenliği masaya yatırıldı

Bağlar - 5 Eylül 2019 22:30 A A

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde 2019-2020 eğitim ve öğretim maratonu öncesinde öğrencilerin eğitim, sağlık hizmetleri ve idari konularla ilgili sorunları ve alınacak tedbirler masaya yatırıldı.

Merkez Bağlar ilçesinde, 9 Eylül Pazartesi günü start alacak 2019-2020 eğitim ve öğretim maratonu öncesinde öğrencilerin eğitim, sağlık hizmetleri ve idari konularla ilgili sorunlar ve alınacak tedbirler ile ilgili geniş kapsamlı toplantıda düzenlendi.

Toplantıya Bağlar Kaymakamı Nihat Karabiber, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve ilçedeki kurum müdürleri katıldı. Toplantıya katılan kurum müdürleri sorunlarını ve bunların çözümü konusundaki görüşlerini dile getirdi.

Okul müdürlerinin en fazla üzerinde durduğu konuların başında uyuşturucu tacirleri ve güvenlik sorunu geldi. Toplantıya katılan müdürleri dikkatle dinleyen Kaymakamı Karabiber ve Belediye Başkanı Beyoğlu, çocukların güvenli ve huzurlu koşullarda eğitim alması için gerekli tüm imkanların kullanılacağını dile getirdi. Polis, ilçede eğitimin huzurlu koşullarda yapılması için eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte okulların çevresinde güvenlik önlemlerini artıracak.

Kaymakam Karabiber, “Eğitimin sağlıklı koşullarda yapılabilmesi için güvenlikten sağlığa kadar her alanda gerekli özeni göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.

BAĞLAR BELEDİYESİ EĞİTİM DESTEĞİNE DEVAM EDECEK

Bağlar Belediyesi, yaz dönemi boyunca okulların bakımlarını ve çevre düzenlemelerini yaparak okul yöneticileri ve velilerin takdirini toplamıştı. Beyoğlu, eğitim kurumlarına yönelik hizmetlerin eğitim ve öğretim sezonu başladıktan sonra artarak devam edeceğini söyledi. Başkan Beyoğlu, “Belediye olarak eğitim konusunda çok hassas bir tutumumuz var. Göreve gelir gelmez eğitim kurumlarının bakımlarını yapmaya başladık. Bunu sürekli hale getireceğiz. Bundan şüpheniz olmasın.” dedi. (İLKHA)

Bu haber 465 kez okundu.
Bağlar - 22:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.