10° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar’da Kentsel Dönüşüm ve Sakarya Caddesinin İhyasına onay verildi

Bağlar - 27 Eylül 2020 10:25 A A

Bağlar Belediyesi tarafından hazırlanan kentsel dönüşüm projesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak resmi gazetede yayınlandı. Bağlar’ın alışverişteki kalbi konumunda olan Sakarya Caddesi’nin modernize edilmesine ilişkin ihale Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı.

Diyarbakır’ın en büyük ilçesi konumundaki Bağlar, hafta sonunu iki güzel haberle geçirdi. Eski Bağlar bölgesini çarpık kentleşmeden kurtararak modern ve gelişmiş bir şehir haline getirmeyi planlayan kentsel dönüşüm projesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak yürürlüğe girdi.

“BAĞLAR’IN HAYALİNİ HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Göreve geldikten sonra kentsel dönüşüm için büyük çaba gösteren Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Bağlar’ın hayalini hayata geçirmek bize nasip oldu “sözleriyle bu önemli gelişmeyi değerlendirdi.

Beyoğlu, “Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan Bağlar halkımıza müjde geldi. İlçemizde 53bin m2 alanı kapsayan Kentsel Dönüşüm Projemiz  Cumhurbaşkanımızın imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlandı. Sayın cumhurbaşkanımıza ,Çevre Ve Şehircilik Bakanımiz Sayın Murat Kurum’a halkımız adına teşekkür ediyorum.Bağlar’ın hayali gerçek oluyor. Proje en kısa zamanda hayata geçecek ve ilçemizin çehresi değişecek.  İlçemize hayırlı olsun” dedi.

VALİ KARALOĞLU SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Bağlar’a bir diğer güzel haber kentin en işlek alışveriş noktası olan Sakarya Caddesi konusunda geldi. Sakarya Caddesi’nin alt yapı ve üst yapısını yenileyerek modernize etmeyi amaçlayan projenin ihalesi Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı.

Vali Münir Karaloğlu,”Bağlar ilçemizin kalbi Sakarya Caddemizin yüzü gülecek. “Sakarya Caddesi Sokak Sağlıklaştırma ve Cephe Düzenlemesi işi” ihalemizi yaptık.  750 metrelik cadde ve buradaki 237 adet dükkanın cephe düzenlemesini başlatıyoruz.  Hayırlı olsun Diyarbakır ” paylaşımı ile güzel gelişmeyi sosyal medya hesabından duyurdu.

BAŞKAN BEYOĞLU, VALİ KARALOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİ

Göreve geldikten sonra defalarca ziyaret ettiği Sakarya Caddesi’nde esnaflarla bir araya gelerek bu sorunun giderilmesi için istişare ve toplantılar yapan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, son olarak geçtiğimiz günlerde Bağlar Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ve ilçedeki sorunların masaya yatırıldığı toplantıda durumu Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu’na iletmişti.

Çalışmalara önümüzdeki günlerde başlanacağını belirten Beyoğlu,”Esnafımıza ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Sakarya Caddesinin ihyasına başlıyoruz. İhale sürecinin tamamlanıp hizmete sunulacak olmasından ötürü sayın  valimize ilçemiz adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bu haber 825 kez okundu.
Bağlar - 10:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.