14° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar’da panik yok, tedbir var, hizmet var

Bağlar - 14 Nisan 2020 13:33 A A

Bağlar Belediyesi, Karacadağ eteklerinden çıkan ve dünyanın en kaliteli asfaltı olarak kabul edilen bazalt taşından ürettiği sıcak asfalt ile şehir içindeki yolları asfaltlamaya başladı. Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralı uygulanarak başlayan çalışmalarda yer alan  ekipler maske kullanarak  görev yaptı. Yılın ilk asfalt çalışmasına katılan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Kovid-19 ile mücadelemizi en üst seviyeden sürdürürken belediyemizin diğer hizmetlerini de aksatmayarak örnek bir belediyecilik anlayışını sergiliyoruz” dedi.

Bağlar Belediyesi, ”Panik yok. Tedbir var, hizmet var” sloganı ile yeni yılın ilk asfaltını cadde ve sokaklara döşedi.

Dünyayı saran ve ülkemizde de giderek yayılan Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelesini  etkin bir şekilde devam ettiren belediye, diğer yandan da geçen yılın sonunda kurduğu afsalt plent tesisinde üretmeye başladığı sıcak asfalt ile asfalt sezonunu açtı.

Karacadağ’ın eteklerinden çıkan siyah bazalt taşını tarla ve arazilerden temizleyerek bu alanları maliyetsiz şekilde vatandaşlar için tarım alanına çeviren, daha sonra bu taşları kendi asfalt üretim tesisinde işleyerek sıcak asfalta dönüştüren Bağlar Belediyesi, kış nedeniyle ara verdiği asfaltlama çalışmalarına yeniden başladı.

SOSYAL MESAFE KURALINA UYGUN OLARAK ÇALIŞMAYA BAŞLADILAR

Yılın ilk asfaltı Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) önlemlerine uygun tedbirler alınarak Yenihal 2 Caddesi’nde döküldü. Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun da katıldığı çalışmalarda görev yapan belediye personeli, maske kullanarak sosyal mesafe kuralına uygun şekilde çalıştı. Hummalı çalışma çevredeki vatandaşların da dikkatini çekti.

Koronavirüs salgınına karşı mücadeleye devam ederken, diğer hizmetleri de aksatmamaları gerektiğinin altını çizen Başkan Hüseyin Beyoğlu, bu nedenle kendi ürettikleri asfalt ile cadde ve sokaklarda çalışmalara başladıklarını söyledi.

BEYOĞLU: “HEM KOVİD-19 İLE MÜCADELE EDİYORUZ, HEM ASFALT ÇALIŞMASI YAPIYORUZ”

Türkiye’de bu kalitede asfalt üreten ilk belediye olduklarını belirten Beyoğlu, ”Yeni Tip Koronavirüs ile mücadelemizi aralıksız, kararlı ve üst düzeyde devam ettiriyoruz. Asfalt çalışmamızda da bu önlemleri en etkin şekilde alarak başlamış bulunmaktayız. Bizim için kendi çalışanlarımızın ve milletimizin sağlığı her şeyden önce gelir. Tabi öbür taraftan da hayat devam ediyor. Panik yapmadan, tedbir alarak hizmetleri sürdürmemiz gerekiyor. Belediyemiz bünyesinde kurduğumuz asfalt plent tesisinde dünyanın en kaliteli sıcak asfaltı ham maddesi olan Karacadağ bazaltından asfalt üretiyoruz. Türkiye’de bu kalitede asfalt üreten ilk belediye olmanın gururunu yaşıyoruz. Yılda 600 bin ton kaliteli asfalt ürettiğimiz tesisimiz sayesinde inşallah Bağlar’ımızı bu anlamda ihya edeceğiz. Çalışanlarımız bu görevi ifade ederken Kovid-19 tedbirleri kapsamında gerekli tüm önlemleri alarak çalışıyor” dedi.

Kaynak: Bağlar Belediyesi Basın Bürosu

Bu haber 620 kez okundu.
Bağlar - 13:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.