Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar’da portatifli yüzme havuzunun açılışı yapıldı

Bağlar - 28 Ağustos 2020 07:55 A A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘İkinci 100 gün program’ çerçevesinde açıkladığı Yüzme Bilmeyen Çocuk Kalmasın hedefine Bağlar’dan anlamlı destek geldi. Bağlar Belediyesi’nin Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliği yaparak Göletli Park içerisinde inşa ettiği portatif yüzme havuzunun açılışı Vali Münir Karaloğlu ve Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu tarafından gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İkinci 100 gün programı çerçevesinde ‘Yüzme Bilmeyen Çocuklar Kalmasın. Mavi derinliklere’ sloganıyla açıklanan hedef çerçevesinde Gençlik Ve Spor Bakanlığınca ülke genelinde uygulanan portatif havuzların 4’ü Diyarbakır’da Bağlar, Dicle, Ergani ve Lice ilçelerinde hayata geçiriliyor.

BAĞLAR BELEDİYESİ 15 GÜNDE HAZIRLADI

Bağlar Belediyesi’nin Göletli Park içerisinde 15 gün gibi kısa bir zamanda hazırladığı yüzme havuzu estetik görüntüsü ile görenleri kendisine hayran bırakıyor.

24×12 ölçülerinde ve 1,1 metre derinliğinde projelendirilen havuzun açılışı Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Bağlar Kaymakamı Yavuz Güner, Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, çok sayıda davetli ve çocukların katılımı ile gerçekleştirildi.

ÇOCUKLARA SPOR ÇANTASI HEDİYE EDİLDİ

Pandemi kuralları uygulanarak gerçekleşen açılışın ardında Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklara yüzme malzemelerinden oluşan spor çantaları hediye edildi. Çocuklar tarafından gerçekleştirilen mini yüzme gösterisi Vali Karaloğlu, Başkan Beyoğlu ve davetliler tarafından ilgiyle izlendi.

“BAĞLAR’IN İHTİYACI OLAN BİR TESİS”

Açılışta konuşan Vali Münir Karaloğlu, kurumlar arasındaki uyum ve işbirliği ile hayata geçirilen bu projenin geleceği için anlamlı olduğunu söyledi. Çocukların daha önce parklardaki süs havuzlarına girdiğini ve bu durumun birçok riski barındırdığını anlatan Karaloğlu, Bağlar gibi çocuk ve genç nüfusun fazla olduğu ilçede böyle bir tesis yapılması sayesinde yüzme eğitiminin ileri seviyelere geleceğini kaydetti.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN BELİRLEDİĞİ HEDEFİN GEREĞİNİ YAPTIK”

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüzme için belirlediği hedefi emir ve talimat olarak telaki ederek çocuklar için bu projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti.

Tesisin açılışını gerçekleştiren İl Valisi Münir Karaloğlu’na teşekkür eden Başkan Beyoğlu, “Ömrünü milletimizin hizmetine ve geleceğine vakfeden sayın cumhurbaşkanımızın ikinci 100 gün programında belirlediği hedefler doğrultusunda bu güzel ve modern tesisi çocuklarımızın hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz ” diye konuştu.

Bu haber 609 kez okundu.
Bağlar - 07:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.