30° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar’da semt pazarlarında 3 dilde Coronavirus anonsları yapılıyor

Bağlar - 7 Haziran 2020 15:25 A A

Diyarbakır’da Coronavirus (Covid-19) vakalarının artması üzerine önlemleri artıran Bağlar Belediyesi, yoğunluğun yaşandığı semt pazarlarında Türkçe, Kürtçe ve Zazaca anonslarla durumun ciddiyetine dikkat çekiyor.

Merkez Bağlar Belediyesi, kentte yükselişe geçen Covid-19 vakalarından sonra vatandaşları kurallara uymaya davet etmek için çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatı ile semt pazarlarında önlemleri artıran zabıta ekipleri 3 dilde anonslar yaparak vatandaşları uyarıyor.

Türkçe, Kürtçe ve Zazaca anonslar yapan ekipler, sosyal mesafe ve maske kullanımı konusunda duyarlılık çağrısı yapmakla beraber hijyen kurallarına yönelik denetimlerini de sürdürüyor.

Bağlar’da salgın nedeniyle karantinaya alınan cadde ve sokaklara giriş ve çıkışlar kapatılırken, buralarda kontrolü zabıta ekipleri sağlıyor. Karantinada kalan vatandaşların ihtiyaçları da Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatı üzerine belediye ekipleri tarafından karşılanıyor.

Bu haber 711 kez okundu.
Bağlar - 15:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.