29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar’da serilen 297 bin ton asfaltla ilçe merkezinin yüzde 97’si asfaltlandı

Bağlar - 11 Ağustos 2021 16:38 A A

Karacadağ bazalt taşından asfalt üreten Bağlar Belediyesi, iki buçuk yıl içerisinde ilçe merkezine 297 bin ton asfalt sererek cadde ve sokakların yüzde 97’sini tamamladı.

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde yılda 600 bin ton asfalt üretim kapasitesine sahip olan belediyeye ait asfalt plenti ve taş kırma eleme tesisi asfalt ve yol alt yapı malzemeleriyle ilçede hizmet vermeye devam ediyor.

Yapılan çalışmalarla yetinmeyip Bağlar’ın tamamını asfaltlayacaklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Hizmet alamayan hiçbir nokta bırakmayacağız dediğimizde insanların çoğu bunu hayal olarak görüyordu. Çünkü Bağlar hizmetten mahrum bırakılmıştı. Ancak biz çok çalışarak verdiğimiz sözü yerine getirdik, bu başarıyı ilgili birimlerimizin özverisi ve halkımızla beraber yakaladık.” dedi.

Esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde, “Asfaltlanmasını istediğiniz yer varsa bize bildirin” şeklinde talepte bulunarak ilginç bir yaklaşım ortaya koyduklarını anlatan Beyoğlu, “Vatandaşlarımızın asfaltlama ile ilgili talep ve beklentilerini yerine getirdik. Öyle bir hale geldi ki biz şimdi onlara ihtiyaç olup olmadığını soruyoruz. İlçe merkezinin yüzde 97’sine denk gelen 297 bin asfaltlama gerçekleştirdik. Kısa zamanda kalan bölgeleri de inşallah tamamlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Tüm Diyarbakır’a yetecek kadar asfaltlarının olduğunun altını çizen Beyoğlu, “Asfalt plenti ve taş kırma, eleme tesisimizde asfaltın yanı sıra yol alt yapı ve üst yapı malzemelerini de üretiyoruz. Hizmette bu kadar başarılı olmamızın nedeni üretimi kendimizin yapıyor olmasıdır. Ben bir kez daha kadirşinas hemşerilerime sesleniyorum. Hizmet ile ilgili ne talepleriniz varsa bize bildirin. Bu kurumun da makamların da sahibi halkımızdır. Biz onlara hizmet etmekle mükellefiz.” diye konuştu.

Bu haber 310 kez okundu.
Bağlar - 16:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.