Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar’da son 1 yılda 200 harabe bina yıkıldı

Bağlar - 3 Mayıs 2020 15:23 A A

Bağlar Belediyesi son bir yılda 200 metruk binayı yıktı. Belediyenin gerçekleştirdiği hizmetlerle Bağlar ilçesinin adeta çehresi değişti.

Bir yılda 50 bin ihtiyaç sahibi haneye gıda desteği sağlayan Belediye, Diyarbakır’a ait olan Karacadağ bazalt taşından ürettiği asfalt ile de kentin cadde ve sokaklarını asfaltladı.48 mahallede yeni yol yapım, bakım ve onarım çalışması gerçekleştiren Belediye, ilçede şu ana kadar 200’den fazla metruk yapının yıkımı gerçekleştirdi.

Bağlar bölgesini kapsayan kentsel dönüşüm raporu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kabul edilerek 2020 yılı programına alındı.

Bağlar Belediyesi Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla verdiğimiz bu mücadelede milletimizin teveccühünü kazandık. Hizmete susamış olan Bağlar, sosyal ve hizmet belediyeciliği ile tanıştı. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın dertlerine derman oluyoruz. Kendi asfaltımızı üretip ilçemizi asfaltlıyoruz. Kentsel dönüşüme hazırız. Kent içi organik tarımın temellerini attık. Karacadağ bölgemizde büyük tarım tesisleri kuracağız.” Dedi.

Bu haber 479 kez okundu.
Bağlar - 15:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.