28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar’da temizlik ekipleri ‘tam kapanma’ döneminde teyakkuzda olacak

Bağlar - 28 Nisan 2021 16:03 A A

Bağlar Belediyesi, 29 Nisan Perşembe günü başlayacak “Tam Kapanma “ sürecinde temizlik hizmetleri için dikkat çekici tedbirler aldı. 400 personelden oluşan ekipler Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla günün 24 saati sahada olacak.

Cadde ve sokak yıkamaları için 20 personel ve 4 yıkama aracından oluşan özel ekipler oluşturulurken, pandemi nedeniyle önemi artan sağlık koşulları dikkate alınarak çöp konteynerlerinin boyama ve bakımları yapılarak vatandaşlar için kullanılabilir hale getirildi.

Diyarbakır’ın, 400 bin nüfusu ile 36 il’den büyük ilçesi Bağlar’da temizlik ekipleri “Tam Kapanma “ döneminde sahada olarak cadde ve sokaklar ile yaşam alanlarını hijyen koşullarına uygun hale getirmek için çalışacak.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, pandemi sürecinde artan vaka sayısının düşürülmesi amacıyla hükümet tarafından uygulamaya konulan “Tam Kapanma” döneminde öne çıkan temizlik ihtiyacını karşılamak üzere önemli kararlar aldı. Buna göre 400 personel ve 90 araçtan oluşan Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri  halkın sağlığı ve huzuru için görev yapacak. Halkın evlere kapanacağı dönemde bu hizmetler aksatılmadan yerine getirilecek.

CADDE VE SOKAKLAR DÜZENLİ OLARAK YIKANACAK

Cadde ve sokakların yıkanması için 20 personel ve sulama yapan 4 araçtan oluşan ekipler oluşturulurken, bu ekipler ilçedeki tüm cadde ve sokakları gün boyu düzenli olarak ilaç takviyeli sulama işlemleriyle temizleyerek hijyen hale getirecek.

Pandemi nedeniyle önemi artan sağlık koşulları için ilçe genelindeki yerleşim yerlerinde bulunan çöp konteynerlerinin bakım ve onarımı yapılarak ayrıca boyamaları tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu. “Tam Kapanma” döneminde vatandaşlardan temizlik konusunda gelecek ihbar ve taleplere anında müdahale edilmesi için de ekipler oluşturuldu.

“TEK BİR VATANDAŞIMIZIN DAHİ HUZURSUZ OLMASINI İSTEMİYORUZ”

Vatandaşların huzuru ve sağlığı için alınan kararları değerlendiren Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bu işlemleri genel hatları itibarıyla tüm dönemlerde uyguladıklarını ancak pandemi süreci ve buna bağlı olarak “Tam Kapanma “ döneminde çok daha hassas tutum sergilediklerini söyledi. Beyoğlu, “En çok önem verdiğimiz hizmetlerin başında temizlik geliyor. Göreve geldiğimizden beri bu konuda aldığımız tedbirler var. Araç filomuzu önceki dönemlerin çok üstüne çıkardık. Ekiplerimiz düzenli olarak sahada çalışıyor. 17 günlük tam kapanma döneminde daha fazla çalışacağız, tek bir vatandaşımızın dahi rahatsızlık duymaması için sahada daha fazla yer alarak sorumluluğumuzu yerine getireceğiz.”

Bu haber 382 kez okundu.
Bağlar - 16:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.