Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar’da temizlik seferberliğinde gece mesaisi

Bağlar - 13 Temmuz 2021 16:08 A A

AK Partili Bağlar İlçe Belediyesi, mesai ve zaman ayrımı yapmaksızın sürdürdüğü temizlik seferberliğinde cadde ve sokakların sakinleştiği gece saatlerinde de çalışmaları yoğunlaştırdı.

İlçenin işlek noktalarından Girne ve Lefkoşa Caddeleri çevre dostu temizlik araçları eşliğinde baştan sona kadar yıkanırken, ekipler bir yandan çöp ve atıkları topladı, diğer yandan da çevreyi temiz tutmaları için vatandaşlara uyarılarda bulundu.

“TEMİZ ÇEVRE BİLİNCİ OLUŞTURMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

 ‘Temiz Bağlar, hijyenik çevre’ düşüncesiyle hareket ederek çevre temizliğine büyük önem verdiklerini belirten Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bu yüzden gece ve gündüz ayrımı yapmadan günün her saatinde temizlik yaptıklarını söyledi. Beyoğlu, ”Merkez ve kırsal olmak üzere toplam 140 yerleşim yerimiz var. Merkezde cadde ve sokak sayımız fazla. Parklarımız var. Buraların hepsinde titiz ve planlı çalışma yaparak çevreyi vatandaşlarımız için sağlıklı hale getirmeye çalışıyoruz. Gündüz semt pazarları kurulan ve alışveriş yapılan yerleri gece temizliyoruz. Amacımız kalıcı bir temizlik bilincini oluşturmaktır. Vatandaşlarımız bu noktada daha hassas ve duyarlı olursa bu işi daha rahat başarmış oluruz” dedi.

Bu haber 394 kez okundu.
Bağlar - 16:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.