21° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar’da yeni normalleşme sürecinde kadınlar için yeni yaşam alanları

Bağlar - 11 Haziran 2020 14:48 A A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Gönül Seferberliği “ çağrısından sonra Türkiye’de kadınların katılımı ile mahalle buluşmalarını başlatan ilk belediye olan Bağlar Belediyesi, kadınların kendi emekleriyle hazırladığı mahalli lezzetler için Ayşe Şan Parkı’nı tahsis etti. Yeni normalleşme sürecinde kadınlara yeni yaşam alanları oluşturduklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Sayın cumhurbaşkanımızın gönül seferberliği çağrısına bu güzel projelerle destek olarak yerel yönetimlerdeki farkımızı ortaya koyacağız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Gönül Seferberliği “ çağrısından sonra Türkiye’de kadınların katılımı ile mahalle buluşmalarını başlatan ilk belediye olan Bağlar Belediyesi, bu buluşmaların ikinci etkinliğinde bu kez belediyenin kadın ve eğitim destek merkezlerinde düzenlenen  faaliyetlere katılan kadınların kendi emekleriyle hazırladığı yöresel lezzetler  için Ayşe Şan Parkı’nı tahsis etti.

“Bağlar Belediye Başkanımız Hüseyin Beyoğlu Yeni Normalleşme Sürecinde Kadınlarımıza Yeni Yaşam Alanları Oluşturuyor” sloganıyla yapılan etkinliğin açılışına Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve eşi Dürdane Beyoğlu ile AK Parti Bağlar İlçe Başkanı Erkan Gezer, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Kaya, AK Parti Bağlar Kadın Kolları Başkanı Fatime Alakuş, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda kadın katıldı.

Kadınlar maske kullanıp sosyal mesafe kuralına göre oturarak etkinliği takip etti.

“AYŞE ŞAN PARKI’NI KADINLARIMIZIN HAZIRLADIĞI YÖRESEL LEZZETLERE AÇTIK”

Programın açılışında konuşan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Gönül Seferberliği “ çağrısı üzerine başlattıkları mahalle buluşmaları kapsamında kadınlarla bir araya gelmeye devam ettiklerini belirterek Ayşe Şan Parkı’nı kadınların kendi emekleriyle hazırladığı mahalli lezzetlere  açtıklarını söyledi.

Kadının ekonomik hayattaki önemine dikkat çeken Beyoğlu, ”Sayın cumhurbaşkanımız hepimizi ilgilendiren anlamlı bir çağrı yaptı. Bunun üzerine Türkiye’de mahalle buluşmaları başlatarak kadınlarımızla toplantılar yapmaya başlayan ilk belediye olduk. Kadın olmazsa yaşam olmaz. Kadınlarımızı yaşama kazandırmaya yönelik her türlü müsbet çalışmaya destek olacağız. Belediyemizin bu konuda kadınlara destek veren birim ve merkezleri var. Kadınlarımız buralarda mesleki eğitimler alıyor. İşte bu kadınlarımızın öncülüğünde ilçemizdeki kadınların katılımı ile Ayşe Şan Parkımızı kadınlarımızın kendi emekleriyle hazırladığı mahalli yemeklerin hizmetine hazırlıyoruz.” dedi.

KADIN KOLLARI BAŞKANI KAYA’DAN BAŞKAN BEYOĞLU’NA ÖVGÜ

Kadınların hazırladığı mahalli yemek ve tatlı çeşitlerinin sergilendiği etkinlikte kadınlar ayrıca sorun ve taleplerini Başkan Beyoğlu’na iletti. AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Kaya, Başkan Beyoğlu’nun çok başarılı bir sosyal, hizmet ve gönül belediyeciliği örneklerini ortaya koyduğuna dikkat çekerek kadınlara yönelik çalışmaların gurur verici olduğunu anlattı.

Kaya, ”Kadın semt pazarından bugünkü bu güzel çalışmaya kadar başkanımızın kadınlara yönelik hizmetleri biz kadınları gururlandırıyor. Bağlar’ın bundan önceki dönemlerini de biliyoruz. Hüseyin Beyoğlu başkanımız kısa sürede zihniyet değişimi ve hizmet farkı ortaya koymuştur.” şeklinde konuştu.

Bu haber 549 kez okundu.
Bağlar - 14:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.