29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar’ın cadde ve sokakları kışa hazırlanıyor

Bağlar - 14 Ekim 2020 14:26 A A

Yaklaşan kış mevsimi öncesinde yeni yol yapım,yol bakım ve asfaltlama çalışmalarını yoğunlaştıran Bağlar Belediyesi, Bağcılar Mahallesi’ndeki bazı cadde ve sokaklarda asfaltlama çalışmalarını tamamlayarak ulaşıma hazır hale getirdi.

5 Nisan Mahallesi’nde ise bir çok ara sokak ve kaldırımlarda yenileme yapılarak parke taşı döşemesi gerçekleştirdi. Cadde ve sokaklar yapılan çalışmaların ardında güzel bir görünüm kazandı.

BAĞCILAR MAHALLESİ’NDE 1 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDAKİ CADDE ASFALTLANDI

Diyarbakır’ın en büyük ilçesi olan Bağlar, belediyenin hummalı çalışmalarıyla kış mevsimine hazırlanıyor. Belediyenin Fen İşleri ekipleri, son bir buçuk yılda  90 kilometreden fazla asfaltlama hizmeti yaparak cadde ve sokakları yenilerken, ara sokak ve kaldırım yenileme çalışmaları da bu doğrultuda gerçekleştirilerek vatandaşların şikayetlerine konu olan ilçenin genel görünümü değiştirildi. Son olarak Bağcılar Mahallesi’nde 1156.sokakta çalışma yapılarak 1 kilometre uzunluğunda ve 15 metre genişliğinde sıcak asfalt serimi gerçekleştirildi.

60 bine yakın nüfusu ile eski Bağlar bölgesinin en büyük yerleşim yerlerinden olan 5 Nisan Mahallesi’nde ise bir çok sokakta kaldırım yenileme çalışması yapıldı. Sökülen ve bozulan parke taşları yenileriyle değiştirilirken, ekiplerin çalışması sonrasında bazı bölgelere de ilk kez kaldırım ve parke taşı hizmeti kazandırıldı.

“HALKIMIZIN HİZMET ALABİLMESİ İÇİN SEFERBERLİK RUHUYLA ÇALIŞIYORUZ”

İlçe halkının ferah ve huzurlu yaşam koşullarına kavuşması için yaz-kış demeden çalıştıklarını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”Biz bu çalışmaları aslında yıl boyunca hiçbir mazerete mahal vermeden yerine getiriyoruz. Şu ana kadar kırsal yerleşim yerlerinde yol hizmeti ulaştırmadığımız yer kalmadı.İlçe merkezinde ilçe tarihinin en büyük asfaltlama ve kaldırım yenileme çalışmalarını gerçekleştiriyoruz.Halkımızın layık olduğu yaşam koşullarına kavuşması adına seferberlik ruhuyla çalışıyoruz. Her geçen gün yeni yapıların yapıldığı büyüme hızı yüksek olan bir ilçeyiz. Biz de çalışmalarımızı bu paralelde yürütmeye devam edeceğiz. Niyet hizmet olduktan sonra aşılmayacak engel yoktur. Bizim belediyecilik anlayışımızda halkın tüm taleplerini anlayışla karşılayarak gereğini yapmak var.” dedi.

Bu haber 555 kez okundu.
Bağlar - 14:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.