32° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar’ın çevre sorunu tarihe karışıyor!

Bağlar - 4 Nisan 2021 16:11 A A

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin Karacadağ bölgesinde hayata geçireceği Entegre Katı Atık Yönetimi (EKAY) tesisinin genelde Diyarbakır’ın özelde ise Bağlar’ın yarım asırlık çevre sorununa son vereceğini belirtti.

Kısa adı EKAY olan Entegre Katı Atık Yönetimi Tesisi’nin temeli geçtiğimiz hafta Bağlar ilçesine bağlı Karacadağ bölgesinde atıldı. Yıllardır bölge halkının tepkisine ve şikayetine konu olan ve sağlık için risk oluşturan çevre sorununa neden olan vahşi depolama alanına son verecek proje sevinçle karşılandı.

Projenin getirisinin fazla olduğunu anlatan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “İlçemizde ve şehrimizde ciddi anlamda çevre sorununa neden olan vahşi depolamaya son verecek Entegre Katı Atık Yönetimi Tesisi projesinden hem Büyükşehir Belediyemizin kasasından para çıkmayacak hem de burada enerji elde edilecek. Büyükşehir Belediyesi yüzde 28 gibi önemli bir rakamla da gelir elde etmiş olacak.” dedi.

Beyoğlu, “20-25 yıl boyunca bu sorunu çözmeyerek Bağlar’ı ve Diyarbakır’ı kaderine terk eden bir zihniyet vardı. Hamd olsun artık şehrimize ve milletimize hizmet etmeye adanmış bir anlayış var. Sayın Valimize ilçem adına şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 658 kez okundu.
Bağlar - 16:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.