Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar’ın geleceğine nefes olacak millet bahçesi devam ediyor

Bağlar - 30 Eylül 2021 12:55 A A

Bağlar Belediyesi tarafından tahsis edilen 100 bin metrekarelik alanda Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı’nca yapımı devam eden çok amaçlı Millet Bahçesi projesinde çalışmalar devam ederken, projenin 2022 yılı başında tamamlanması bekleniyor.

Vali Münir Karaloğlu, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,Bağlar Kaymakamı Yavuz Güner,  AK Parti İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın ve AK Parti Bağlar İlçe Başkanı Ahmet Maruf Demir, Millet Bahçesi ve Newroz Park’ta incelemelerde bulundu.

Yeşil alanlar, dinlenme ve oyun bölümleri, kütüphane, millet kıraathanesi, cami ve spor alanları olmak üzere bir çok aktivite için çok amaçlı özellikler barındıran Bağlar Millet Bahçesi’nde sona doğru geliniyor.

Bölgenin en büyük millet bahçesi olma kapasitesine sahip projenin son durumunu sahada devam eden çalışmaları takip ederek inceleyen Vali Münir Karaloğlu,Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Bağlar Kaymakamı Yavuz Güner, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın ve AK Parti Bağlar İlçe Başkanı Ahmet Maruf Demir, yüklenici firma yetkililerinden bilgi alarak durum değerlendirmesinde bulundular.

Vali Karaloğlu, projenin önemine dikkat çekerek firma yetkililerinden tüm ayrıntıların mutlaka dikkate alınmasını ve projenin en kısa zamanda tamamlanmasını istedi.

“BAĞLAR’IN ŞEHİRCİLİK VİZYONUNA BÜYÜK KATKI SUNACAK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük önem verdiği millet bahçesi projelerinin şehirleri beton yığınlarından kurtararak oksijen deposu ve sosyal donatı alanlarına dönüştürmeyi amaçladığını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Bağlar’ın şehircilik vizyonuna ve vatandaşların yaşam kalitesine büyük etkide bulunacak Bağlar Millet Bahçesi’nin tamamlandığında gencinden yaşlısına kadar toplumun tüm kesimlerinin ihtiyaçlarına cevap vereceğinin altını çizdi. Beyoğlu, Diyarbakır ve Bağlar’ın geleceğine ışık tutacak projelere verdiği destekten dolayı Vali Karaloğlu’na teşekkür etti.

Vali Karaloğlu,Başkan Beyoğlu ve beraberindekiler daha sonra Newroz  Parkı’nda da incelemelerde bulunarak park alanındaki eksiklerin giderilmesi için yapılacak çalışmaları değerlendirdi.

Bu haber 449 kez okundu.
Bağlar - 12:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.