16° Az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bağlar’ın Kayıtdışı işyerlerine yönelik ruhsatlandırmada başarısı

Bağlar - 25 Ağustos 2020 10:56 A A

Bağlar Belediyesi, pandemi sürecinde kayıtdışı ve ruhsatsız iş yerlerine yönelik olarak Büyükşehir Belediyesi, Vergi Dairesi ve esnaf odalarıyla ortaklaşa gerçekleştirdiği denetimlerde önemli bir başarıya imza attı. Kayıtdışı olduğu tespit edilen 3 bin 400 iş yerinin yüzde 80’inin ruhsatlandırma ve vergilendirme işlemlerinin başlatılması sağlandı.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve Mart ayından itibaren Türkiye’yi de etkisi altına alan Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadelede gıda sağlığı ve hijyen koşullarının önemi arttığı için daha fazla gündeme gelen kayıtdışı ekonomi konusunda bölgede çalışmalar yoğunlaşırken, iyi haber Diyarbakır’ın 36 il’den büyük olan merkez Bağlar ilçesinden geldi.

Ak Partili Bağlar Belediyesi, pandemi sürecinde kayıtdışı ve ruhsatsız iş yerlerine yönelik olarak Büyükşehir Belediyesi, Vergi Dairesi ve esnaf odalarıyla ortaklaşa gerçekleştirdiği  denetimlerde önemli bir başarıya imza atarken, 4 aylık süreçte tespit edilen 3400 işletmenin yüzde 80’i için ruhsatlandırma ve vergilendirme işlemlerinin başlatılması sağlandı.

ORTAK MÜCADELE BAŞARIYI GETİRDİ

İlçe genelinde gerçekleştirilen çalışmalara Bağlar Belediyesi Zabıta ve Ruhsat Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Esnaf Dairesi Başkanlığı, vergi dairesi ve esnaf odalarından ekipler katıldı. Kayıtdışı olduğu tespit edilen işletme ve işyerleri ikna edilerek ruhsat ve vergi kaydı konusunda her türlü kolaylık sağlandı. Bağlar, bu alanda elde ettiği başarı ile bölge genelindeki şehirlere örnek oldu.

Ekiplerin aralıksız olarak devam ettiği çalışmalarda kısa zamanda ruhsatlandırma ve vergilendirme işlemlerinin artırılması hedefleniyor.

“HEDEFİMİZ BU ORANI YÜZDE YÜZE YÜKSELTMEK”

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, denetleme çalışmalarına verdiği destek nedeniyle Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu’na teşekkür ederek hedeflerinin 4 ayda ulaşılan yüzde 80 oranını yüzde yüze çıkarmak olduğunun altını çizdi.

Ruhsatlandırma ve vergilendirme işlemlerinin hem vatandaşın hem esnafın yararına olduğuna dikkat çeken Beyoğlu, ‘’Aziz hemşehrilerimizi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu haber 576 kez okundu.
Bağlar - 10:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.