36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bakan Yardımcısı Çataklı’dan Kayapınar’a ziyaret

Diyarbakır - 4 Ekim 2020 17:34 A A

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, hafta sonu kayyum olarak görevlendirilen Diyarbakır’ın Kulp, Lice, Kocaköy ve Kayapınar Belediyesi’ni ziyaret etti. Diğer ilçe ziyaretlerinin ardından Kayapınar Belediyesi’ne gelen Bakan Yardımcısı Çataklı, Kaymakam ve Belediye Başkan V. Ünal Koç ve  kurum müdürleri tarafından karşılandı.  Kayapınar Belediyesinin projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi alan İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı, Belediyelerin artık teröre destek vasıtası değil, halka hizmet için yarıştığını söyledi.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, hafta sonunu Diyarbakır’da geçirdi. Diyarbakır’da kayyum olarak görevlendirilen Kulp, Lice, Kocaköy ve Kayapınar Belediyesi’ni ziyaret eden Bakan Yardımcısı Çataklı, olumlu incelemeler ve temaslarla Ankara’ya döndü.

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, beraberindeki heyet ile birlikte kayyum olarak görevlendirilen Diyarbakır’ın Kulp, Lice, Kocaköy ve Kayapınar Belediyesini ziyaret etti.

Kulp, Lice ve Kocaköy’deki inceleme ve temaslarının ardından Merkez Kayapınar İlçe Belediyesi’ni ziyaret etti. Çataklı’nın Kayapınar Belediyesi ziyaretinde Kaymakam ve Başkan V. Ünal Koç ve kurum müdürleri tarafından çiçeklerle karşılandı.

Karşılamanın ardından İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı, toplantı salonunda Belediyenin yaptığı çalışmalar ve projeleri hakkında brifing aldı.

Basına kapalı gerçekleştirilen brifing sonrası Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Koç, Bakan Yardımcısı Çataklı’ya, ‘Vav’ tablosunu hediye etti.

Brifing’in ardından Bakan Yardımcısı Çataklı ve heyeti, Kayapınar Belediyesi tarafından yapılan ve İl Halk Kütüphanesi’ne devredilen Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesini ziyaret etti. Kütüphanedeki öğrencilerle sohbet eden Bakan Yardımcısı Çataklı, böyle bir tesisi Diyarbakır’a kazandıran Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Koç’a teşekkür etti.

Çataklı, Kütüphane ziyareti sonrası ilçenin en büyük parklarından biri olan Park 75’e geçti. Buradaki kütüphaneyi de ziyaret ederek, öğrencilere hediye veren Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Belediye tarafından yaptırılan ve Diyarbakır’ın ilk kapalı buz pistinde incelemelerde bulundu.

Park ziyaretinde zaman zaman vatandaşlarla sohbet eden Çataklı, çocuklara çeşitli hediyeler vermeyi ihmal etmedi.

Park 75’teki temaslarını tamamlayan Bakan Yardımcısı Çataklı, daha sonra Kayapınar Kaymakamlığı’na bağlı Huzurevleri Mahallesindeki Aile Destek Merkezi’ne geçti. Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç’un da yer aldığı ziyarette Bakan Yardımcısı Çataklı, buradaki kurslarda öğrenim gören kadınlarla bir süre sohbet etti.

EBA Destek noktasını da ziyaret eden Çataklı, öğrenci ve kursiyerlere hijyen paketi ve kitap hediye etti.

Kayapınar Belediyesi’nden olumlu izlenimlerle ayrılan İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç’a çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, Belediyelerin artık teröre destek vasıtası değil, halka hizmet için yarıştığını söyledi.  

Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Bu haber 1924 kez okundu.
Diyarbakır - 17:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.