17° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Baro’dan Gül’e kritik ziyaret

Diyarbakır - 24 Aralık 2018 17:56 A A

Diyarbakır Barosu Başkanı Cihan Aydın ve yönetim kurulu üyeleri, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Önemli konuların ele alındığı ziyarete Tahir Elçi cinayeti ile ilgili hazırlanan  rapor damgasını vurdu. Ziyarete ilişkin Diyarbakır Baro Başkanı Cihan Aydın, Tahir Elçi’nin öldürülmesiyle ilgili İngiltere’den gelen raporun bir örneğini Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e verdiklerini söyledi.

BAKAN GÜL: İLGİLENECEĞİM

Aydın şunları söyledi: “Yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Bakan Gül’e nezaket ziyaretinde bulunduk. Çok güzel ve verimli bir görüşme oldu. Ziyaret vesilesiyle birçok konuyu ela aldık. Tabi ziyaretin bizler için en önemli olan kısmı Tahir Elçi cinayetiyle ilgili kısmıydı. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta Elçi cinayetiyle ilgili İngiltere’den bir rapor geldi. Raporu Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına sunduk. Bugün de Elçi dosyanın bir örneğini Sayın Bakana sunduk. Bakan bey rapora bakacaklarını ve konuyla ilgileneceklerini söyledi” ifadelerini kullandı.

YÖNETİM TAM KADRO KATILDI

Bakan Gül ile yapılan ziyarete, Baro Başkanı Cihan Aydın’ın yanı sıra, yönetim kurulu üyeleri Gazal Bayram Koluman, Ömer Şeran, Fırat Üger, Keziban Yılmaz, Özgür Yılmaz Biçen, Mehmet Akbaş, Tevfik Karahan ve Erhan Aytekin katıldı. Toplantıya ayrıca Bakan yardımcısı Yıldız Seferinoğlu’da katıldı.

RAPOR ÖNCE SAVCILIĞA VERİLMİŞTİ

Geçtiğimiz hafta  Tahir Elçi anmasında konuşan Diyarbakır Barosu Başkanı avukat Cihan Aydın, öldürülen Tahir Elçi soruşturmasında, İngiltere’nin Londra Üniversitesi Adli Mimarlık Bölümü’nden bilimsel rapor aldıklarını belirterek, “Bizim açımızdan bu saatten sonra, bilimsel verilerle desteklenmiş, bir ve birden fazla fail var. Dolayısıyla Cumhuriyet savcısından bu rapor doğrultusunda failleri çağırıp derhal şüpheli olarak ifadelerini almasını ve bu kişilerin tutuklanmasını talep edeceğiz” ifadelerini kullanmıştı.

Bu haber 1138 kez okundu.
Diyarbakır - 17:56 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.