28° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başarılı Siyasetçi Mehmet Ali Dündar Ak Parti İl Başkan Adayı Oldu

Diyarbakır - 15 Şubat 2021 13:50 A A

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı kongresinin süreci işlemeye devam ediyor. Yaklaşan kongrede aday olmayacağını açıklayan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Süleyman Serdar Budak’tan boşalacak olan İl Başkanlığı için birçok isim başvuru yaptı.

2001 YILINDA AK PARTİ İL KURUCUSU OLDU

Uzun yıllar çeşitli kademelerde olmak üzere, AK Parti Diyarbakır İl Teşkilatı’nda üst yönetimde görev alarak ön plana çıkan başarılı siyasetçi ve iş insanı Mehmet Ali Dündar da, başvuran adaylar arasında yer alıyor. AK Parti Diyarbakır İl Başkan Adayı olan Mehmet Ali Dündar, aynı zamanda 2001 yılında AK Parti İl Kurucusu, Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Seçim İşleri Başkanlığı görevlerini de üstlendi.

AK Parti’nin Diyarbakır’daki oy oranının daha yukarıya taşımayı hedeflerinden biri olarak gören AK Parti Diyarbakır İl Başkan Adayı Mehmet Ali Dündar, “Hedeflerim, partinin kuruluşundan beri çeşitli kademelerde görev alan,  partiden çeşitli nedenlerle darılan, gelmeyen arkadaşlarımızın gönüllerini kazanarak parti çalışmalarına katarak yeni bir heyecan yaratmak olup, oy oranımızı daha yukarlara taşımaktır” dedi.

MEHMET ALİ DÜNDAR KİMDİR?

Evli ve 4 çocuk babası olan Mehmet Ali Dündar, Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Dicle’de tamamladı. Dicle Üniversitesi Meslek Yüksekokulu mezunu olmanın yanında, AÖF Adalet Meslek Yüksekokulu’nda ikinci yükseköğrenimini yapmaktadır. Uzun yıllar ulaşım sektöründe orta ölçekli KOBİ işletmeciliği ve yöneticilik yaptı. 2001 yılında kendisine ait Dündar 21 Otomotiv Nakliye ve Petrol Limitet Şirketini kurdu ve şirketin sorumlu müdürü olarak görev yaptı. Şehir İçi Minibüsçüler Kooperatifi Denetim Kurul Başkanlığı yapmaktadır. İl genelinde başta AK Parti tabanında olmak üzere geniş kesimlerden hüsnükabul görmektedir. Sağduyu sahibi ve ilin sorunlarına vakıf biri olarak bilinmektedir.

SİYASİ GEÇMİŞİ

1990-1993 yılları arasında Refah Partisi İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı,

1993-1998 yılları arasında Refah Partisi İl Yönetim Kurulu Üyeliği,

1998-2000 yılları arasında Fazilet Partisi İl Kurucu Üyeliği ve İl Sekreterliği,

1999-2004 yılları arasında Fazilet Partisi Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği,

2001-yılında AK Parti İl Kurucusu, Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Seçim İşleri Başkanlığı,

3 Kasım 2002 yılında İl SKM Başkanlığı,

2003-2005 yılları arasında AK Parti İl Teşkilat Başkanlığı, 2007’de İl SKM Program Sorumlusu, 2008-2009 yılları arasında AK Parti Diyarbakır İl Teşkilat Başkanlığı,

2014’te İl SKM Program Sorumlusu,  2015-2018 döneminde AK Parti Diyarbakır İl Teşkilat Başkanlığı görevlerini yürüttü. AK Parti’nin hedef ve politikalarının Diyarbakır’da başarıya ulaşması için çalışmalarını aktif bir şekilde devam ettirmektedir.”

Bu haber 759 kez okundu.
Diyarbakır - 13:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.