Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başarısızlığın faturası Başkanlara kesildi!

Bağlar - 11 Ağustos 2020 15:20 A A

Ak Parti Genel Merkezi, yerel seçimlerdeki başarısızlığın faturasını Diyarbakır’daki 12 İlçe Başkanına kesti. Genel Merkezin talimatı ile 12 İlçe Başkanı istifa etti.

Kongre sürecine giren AK Parti’de revizyonlar devam ederken, Diyarbakır’da önemli bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz günlerde AK Parti Genel Merkezi, merkez Bağlar, Kayapınar ve Yenişehir İlçe başkanlarının da aralarında bulunduğu 12 İlçe Başkanını Ankara’ya çağırdı. Genel Merkez, seçimlerde başarısız oldukları gerekçesiyle 12 İlçe başkanından istifa etmelerini istedi. Genel Merkeze istifa dilekçelerini veren İlçe Başkanları Ankara’daki görüşmelerin ardından İlçelerine döndü. İlçe Başkanları bugün son yönetim kurulu toplantılarını yaptı. İlçe Başkanları, yönetim kurulu üyelerine bilgi vererek istifa ettiklerini açıkladı.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Serdar Budak, İlçe başkanlarının istifasını doğruladı. İstifalarla ilgili İl örgütünün akşam saatlerinde yazılı bir açıklama yapacağını söyledi. 

İŞTE BAŞKANLARIN İSTİFA DİLEKÇESİ

İşte istifa eden İlçe Başkanlarını yönetime sundukları istifa dilekçesi, “Değerli yönetim kurulu üyeleri, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve partimin tensipleri ile bana tevdi edilen İlçe Başkanlığı görevinden dolayı onur duydum. Değerli dava ve yol arkadaşlarım, …/…./….. tarihten beridir sizlerle birlikte tüm sıkıntılara rağmen her türlü gayreti göstererek partimizin başarılı olması için hep birlikte büyük çabalar sarf ettik. Bu süre içerisinde Genel Merkezimizden, İl Başkanlığımızdan ve siz değerli yönetim kurulu ( Ana kademe, Kadın Kolları, Gençlik kolları ve Mahalle Teşkilatları) arkadaşlardan gördüğüm destek ve anlayış için teşekkür eder ve bu süre içerisinde sizleri daha iyi tanıyabilmiş olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim.

BUGÜN İTİBARİYLE GÖREVİMDEN İSTİFA EDİYORUM

Sadece yaptıklarımızdan değil, yapamadıklarımızdan da sorumlu olduğumuz inancıyla bu büyük sorumluluğa talip olduk. İlkelerimiz ve değerlerimiz ışığında bir ekip ruhuyla, özverili ve disiplinli çalışmalarla mücadelemizi sonuna kadar yaptık. Çünkü tüm işlerimizi bir gün hesap vereceğimize inanarak yaptık ve öyle yapmaya da devam edeceğiz. Şu an İlçe kongre sürecinde Teşkilat Başkanlığımızın rahat çalışmasını düşündüğüm için, İlçe Başkanlığının önünü açmak ve Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımıza daha rahat bir çalışma ortamı yaratmak için 11.08.2020 Salı bugün itibariyle İlçe Başkanlığı görevinden istifa ediyorum. Bu süreçte birçok şey öğrendim. Çok yeni dostlar edindim. Kimseye kırılmadım, üzülmedim. Çalışmalarımızın yoğunluğu içerisinde kalbini incittiğim herkesten helallik istiyorum. Aynı anlayış ve ruhla Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki bu kutlu yolda bir nefer olarak hizmet etmeye devam edeceğim. Görev süremiz içerisinde duydukları güven ve destek dolayısıyla başta Cumhurbaşkanımıza, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımıza ve İl Başkanlığımıza şükranlarımı sunuyorum. Allah Yar ve Yardımcınız olsun. Saygılarımla” ifadelerine yer verildi.

PARTİNİN BORCU YOKTUR

Öte yandan istifa eden İlçe başkanlarına, partinin herhangi bir borcunun olmadığı yönünde İl örgütü tarafından taahhütname alındığı iddia edildi.

Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 976 kez okundu.
Bağlar - 15:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.