23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Akmeşe, Malazgirt Zaferini kutladı

Çüngüş - 26 Ağustos 2021 12:57 A A

Diyarbakır’ın AK Partili Çüngüş Belediye Başkanı Ali Suat Akmeşe, 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Akmeşe, mesajında, Türk tarihinin hiçbir milletin tarihi ile kıyaslanamayacak kadar eşsiz zaferlerle dolu olduğunu ifade ederek, şöyle dedi: “Bu zaferlerden biri de 26 Ağustos 1071’de kazanılan Malazgirt Zaferi’dir. Bu zafer öyle bir şahlanıştır ki; Selçuklu sultanı Alparslan ve cengâver ordusu bu zaferle “Anadolu”nun tapusunu ebediyete kadar Müslüman Türk milletine hediye etmiştir.

26 Ağustos Malazgirt Zaferi; en zor şartlarda milletimizin yeniden dirilişinin, yeniden ayağa kalkışının, yeniden geleceğine sahip çıkışının sembolü olmuştur. Ortaya konan azim ve kararlılık, milletimizin istiklali ve istikbali için mücadele ederken hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağının, her türlü zorluğun üstesinden gelebilecek güce ve cesarete sahip olduğunun ispatıdır.

Bu zaferle Anadolu’ya hâkim olan ecdadımız, asırlar boyunca devam edecek olan medeniyet yolumuzu aydınlatmış ve Malazgirt ruhu aziz milletimize daima ilham kaynağı olmuştur. Aynı ruh ve heyecanla vatanımızın, milletimizin bekası için hizmet etmek ve hizmetlerimizde muvaffak olmak en büyük temennimizdir.

Malazgirt Zaferi’nin 950. yıl dönümünde; kutlu zafere önderlik eden büyük kumandan Sultan Alparslan’ı, vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.”

Bu haber 369 kez okundu.
Çüngüş - 12:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.