29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Akmeşe’den ‘Aşı’ çağrısı

Çüngüş - 28 Temmuz 2021 14:30 A A

Çüngüş Belediye Başkanı Ali Suat Akmeşe, Çüngüş’teki vatandaşlara yönelik aşı çağrısında bulundu. Koronavirüs salgınını bertaraf edebilmenin en güçlü yolunun aşı yaptırmak olduğunu vurguladı. Akmeşe, Çüngüş’te aşılanma sayılarının arttığına ve aşı duyarlılığının sevindirici olduğuna dikkat çekti.

İlçenin koronavirüs salgınına karşı örnek bir farkındalık ortaya koyduğunu söyleyen Belediye Başkanı Akmeşe, “Çüngüşlü hemşehrilerimizin, aşıya karşı gösterdiği duyarlılık sayesinde şehrimiz, aşılanma oranında Türkiye’nin en iyi ilçelerinden biri haline geliyor. Aşı yaptırmayan her vatandaşımız, çevresindeki 10 kişiye bu hastalığı bulaştırma riski taşıyor. Yeniden kapanma gibi tedbirlerle karşı karşıya kalmamak için lütfen, özellikle sevdiklerimiz için aşılarımızı yaptıralım. Çoğumuz, ‘Bana bir şey olmaz,’ diyebilir. Ama aşı olmayarak çevremizdeki birçok kişiye zarar verebileceğimizi düşünmemiz gerekiyor. İnşallah, inanıyorum ki Çüngüş’te yüzde yüze yakın bir aşılamayla Türkiye’nin en iyi ilçelerinden biri olmayı hedefliyoruz. Sağlık Bakanlığımızın tavsiyeleri doğrultusunda, tüm kıymetli hemşerilerimden aşılarını yaptırmalarını önemle istirham ediyorum. Lütfen aşımızı yaptıralım, başta kendimizi ve sonra sevdiklerimizi koruyalım” diye konuştu.

DİYARBAKIR’IN AŞIDAKİ ÖRNEK İLÇESİ: ÇÜNGÜŞ

Diyarbakır’ın son iki günlük aşı tablosuna göre, aşılanma oranı yüzde 66 ile en fazla Çüngüş ilçesinde gerçekleşti. Çüngüş Kaymakamı Tuncay Kaldırım’ın girişimleri sonucu ilçede aşılanma oranı arttığı öğrenildi. Diyarbakır’ın son iki günlük aşı tablosuna göre, en fazla aşılanan ilçe yüzde 66 oranıyla Çüngüş olurken, en az aşılanan ilçe ise yüzde 29 oranıyla Hani oldu. Öte yandan, Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan haftalık vaka haritasına göre; Diyarbakır, Türkiye’de en fazla vakanın görüldüğü ikinci il olurken, kentte aşı çağrıları da devam ediyor.

Bu haber 519 kez okundu.
Çüngüş - 14:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.