Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Akmeşe’den Kurban Bayramı kutlama mesajı

Çüngüş - 19 Temmuz 2021 18:01 A A

Çüngüş Belediye Başkanı Ali Suat Akmeşe, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İslam âlemi olarak mübarek Kurban Bayramı’na erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşadıklarının vurgulayan Başkan Akmeşe, “İnanç, örf ve adetlerin en güzel şekilde yaşandığı bayramlar, karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün kuvvetlendiği, dargınlıkların unutulduğu, millet olma bilincinin ve birlikte yaşama iradesinin güç kazandığı, milli ve manevi kültürün yeniden tazelendiği, güçlendiği günlerdir. Bu müstesna günleri, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da maalesef tüm dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına alan korona virüs salgını sebebiyle diğer yıllardan farklı geçireceğiz” dedi.

Başkan Ali Suat Akmeşe, pandemi ile mücadeleyi aksatmadan, temizlik, maske ve mesafeye her zamankinden daha duyarlı davranarak, bayramda ve bayram sonrasında da aynı şekilde hareket edilmesi gerektiğini hatırlattı.

Bayram sevinçlerinin hüzne dönüşmemesi için tedbirlerin elden bırakılmamasının önemine değinen Başkan Akmeşe, “Kurban Bayramı’nın ülkemize, milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. Bayramı kurallara uyarak geçirirsek, sonrasında bizleri daha güzel günlerin beklediğine inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; şehrimizde ve ülkemizin dört bir yanında yaşayan değerli hemşehrilerimin, kamu kurum ve kuruluşlarındaki her kademede görev yapan mesai arkadaşlarımın, şehit ailelerimiz ve gazilerimizin, sivil toplum kuruluşlarının, basın mensuplarının ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı yürekten kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

Bu haber 507 kez okundu.
Çüngüş - 18:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.