29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Aydın: “Diyarbakır’ın Sorunlarını Ortak İrade İle Çözeceğiz”

Diyarbakır - 12 Mart 2021 17:17 A A

AK Parti İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, İl Yönetim Kurulu üyeleri, Merkez ilçe başkanları, Kadın ve Gençlik kolları başkanları, Yerel ve Ulusal Basın temsilcileriyle kahvaltıda buluştu.

Ortak paydanın Diyarbakır olduğunu belirten Başkan Aydın, bu mücadelede basının güçlü desteğine ihtiyaçları olduğunun altını çizerek kentin sorunlarını çözmede ve hedef kitleye ulaşmada kararlı bir duruşa sahip olduklarını söyledi.

BASIN YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

AK Parti İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, İl Yönetim Kurulu üyeleri, Merkez ilçe başkanları, Kadın ve Gençlik kolları başkanlarıyla beraber  Yerel ve Ulusal Basın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelerek hedefleri ve yapmak istedikleri çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Özenle düzenlenen ve basın temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantıya Başkan Aydın’ın yanı sıra İl Kadın ve Gençlik kolları Başkanı ile Merkez İlçe başkanları da katıldı.

Göreve başladığı ilk günden itibaren basının önemine değinen Başkan Aydın, “Bizler AK Parti yeni yönetim kurulu olarak şehrimizin önemli bir dinamiğini temsil ettiğine inandığımız basın mensubu arkadaşlarımızla birlikte hem buluşmak hem de şehrin sorunlarını bir arada istişare etmek teşkilatımızla birlikte sizlerle hasbihal etmek ve bir kahvaltı programı yapmak istemiştik. Bunu 24 Şubat’taki il kongremizin hemen akabinde aslında 26 Şubat için planlamıştık fakat sayın Bakanımızın ve Milletvekillerimizin iştirakı ile İlçe gezilerine başlamış olmamız, daha sonra da  Kadın Kolları kongremiz gerçekleştiği için yaklaşık iki hafta geç yapmak zorunda kaldık. Bu anlamda öncelikle şunu bilmenizi istiyorum. Biz kongremizden hemen sonra saha da hiçbir şekilde herhangi bir programa katılmadan  ilk ve öncelik olarak basınımızla bir araya gelip kendimizi ifade etmek istemiştik. Kısmet bugüne oldu. Genç ve dinamik bir kadroyla karşınızdayız.” dedi.

‘’AMACIMIZ OY KAZANMAKTAN ÇOK İNSAN KAZANMAK”

“Temel prensibimiz oy kazanmaktan ziyade insan kazanmak olacak” diyen Başkan Aydın, bu doğrultuda kentin sorunlarını ve çözüm önerilerini içeren raporlar hazırlayarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve genel merkeze ulaştırmayı planladıklarını söyledi. Basın başta olmak üzere herkesin eleştiri ve önerilerine açık olduklarının altını çizen Aydın,”Genç , dinamik ,yeni ve biraz daha geleceğe enerji katacak bir teşkilat kadrolaşması söz konusu. Bu mübarek  şehrin temel dinamiği olan sizlerin de bizlere katkı sunacağını düşünüyor ve bekliyoruz. Özellikle burada basın duayenleri olan ağabeylerimiz var. Geçmiş dönemlerde bu ağabeylerimizle  zaman zaman siyasetten kaynaklı zaman zaman dostluktan kaynaklı olarak şehrimiz ve siyasetle ilgili istişarelerde bulunuyorduk. Bundan sonra bunu diğer arkadaşları da dahil edecek şekilde bir arada sürdürmeyi düşünüyoruz. Bizler bu memleketin derdi ile dertlenen insanlarız. İşimizi gücümüzü çoluğumuzu çocuğumuzu bir kenara bırakarak memleketimiz ve gözbebeğimiz olan Diyarbakır için ne yapabiliriz ne üretebiliriz diye hareket etmemiz gerekmektedir.Bölgemize nasıl bir katkıda bulunabiliriz? Bir farkındalık yaratabilir miyiz? Bugüne kadar bölgede yaşanmış güzel şeyleri daha ileriye taşıyabilir miyiz?  Varsa yanlış giden işleri düzeltebilir miyiz? Bu düşünce ile yola çıkmış bir ekibiz. “şeklinde konuştu.

“HEP BERABER BAŞARIYA ULAŞALIM”

Diyarbakır’ı hak ettiği noktaya taşımak için tüm bileşenlerin ortak payda etrafında kenetlenmesi gerektiğini anlatan Aydın, “Bu süreç içerisinde sizlerin de düşüncelerine eleştirilerine görüşlerine her zamandan daha fazla ihtiyaç duyacağız. Bizi gelip eleştirin sizlerde bu şehrin birer çocuğusunuz bu şehrin birer mensubusunuz. Bugün bu salonda ki herkes Diyarbakır’ın daha iyi daha huzurlu olması, ekonomik, siyasi, kültürel, sosyolojik anlamda  daha  güzel ve yaşanılır bir şehir oluşturma temennisi  içerisindedir. Hepinize bu perspektif  ile  bakıyoruz. Bu anlamda elbette ki bizler de hata yapacağız gelin bizi eleştirin bizler güzel bir şey yaptığımız zaman bizi destekleyin bir şeyleri beraber paylaşabilelim. Bu şehrin çocuklarına beraber daha farklı daha güzel günler yaşatmak için hep beraber birlikte bir arayış içerisinde mücadele içerisinde olalım istiyoruz. Basın buluşmamıza gelerek bizleri onurlandırdığınız için hepinize çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Basın temsilcileri de Başkan Aydın’a plan ve projelerle ilgili sorular sordular. Basın buluşması, fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Bu haber 614 kez okundu.
Diyarbakır - 17:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.