Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Başkan Aydın: “Vali Karaloğlu ile aramızda bir çatışma yok”

Diyarbakır - 25 Mayıs 2021 10:45 A A

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Av. Muhammed Şerif Aydın, Geçtiğimiz ay Valilik ziyareti sonrasında Vali Münir Karaloğlu ile aralarında problem olduğu yönünde çıkan haberleri değerlendirdi. 

Vali Karaloğlu’nun kent için önemli bir değer olduğunu ve aralarında hiçbir problem olmadığını ifade eden Aydın, “Vali Bey çözüm odaklı, ayrıntılarda boğulmuyor ve insanları dinliyor, fikirleri önemsiyor ve anında reaksiyon gösterip hamlesini yapıyor. Mıymıntı bir adam değil. Vali Beyi o yüzden çok seviyorum. Vali beyle gerçekten iyi bir uyum içerisindeyiz.” Dedi.

‘VALİ KARALOĞLU İLE ARAMIZDA BİR ÇATIŞMA YOK’

Vali Münir Karaloğlu’un kent için önemli bir değer olduğunu ve aralarında hiçbir problem olmadığını belirten Aydın, arama krizinin basına farklı yansıdığını ifade ederek şunları söyledi: “Vali Bey çözüm odaklı, ayrıntılarda boğulmuyor ve insanları dinliyor, fikirleri önemsiyor ve anında reaksiyon gösterip hamlesini yapıyor. Mıymıntı bir adam değil. Vali Beyi o yüzden çok seviyorum. Vali beyle gerçekten iyi bir uyum içerisindeyiz. 81 il valisi içinde görevde kaldığım sürece çalışmak istediğim tek vali Münir Karaloğlu’dur. Aramızda hiçbir çatışma, sıkıntı yok. Hatta kendisiyle gazozuna bir masa tenisi maçımız olacak. Yenersem gazoz alacağım. 27 Mayıs İl Başkanları toplantısından sonra maçımızı yapacağız. Tabii arama noktasındaki hadise basına farklı ve fazla yansıdı. Bazıları da bundan bir malzeme çıkar mı diye bir arayış içerisine girdi. İş öyle bir noktaya geldi ki, cihazdan geçerken ayakkabılarımızı, kemerlerimizi çıkarmışız falan. Ayıptır yani, o kadar mı kişiliksiz bir insan var karşınızda. Ne oldu ilk ağızdan benden dinleyin.  Biz o gün Diyarbakır annelerimizi ziyaret ettik, o gün basın açıklamamızı yaptık. Oradan Vali Beye, yeniş seçilmiş olan belirlenmiş olan yürütme kurullu üyelerimizi önceden program dâhilinde ziyarete gitmiştik. Benim İl Başkan yardımcılarımın Vali beyle tanışmasını istemiştim. Talep benden gelmişti ve her bir birimde bulunan il başkan yardımcımın Vali Beyle tanışmasını, Vali Beyden bazı nasihatler almasını istemiştim. Orada Vali Bey kendi iç işleyişinden kaynaklı olarak, yani ben bir siyasi bir partinin İldeki temsilcisi olarak her hangi bir kapıdan girebilirim. Bunda bir beis yoktur.  Ama ilk defa oraya gelmiş olan ve bir siyasi partinin İl Başkanı düzeyinde temsilcisi olmayan yardımcıları diğer kapıdan geçmesi konusunda bir talep oldu. Geriye dönüp baktığımda bu talebi garipsemiyorum. Bu normal, makul bir talepti. Fakat bu konuda bize önceden bir bilgi verilmediği için, tek gerekçe budur. Zaten Vali Bey ile şehirsel anlamda gündemimizi konuşup ardından salondaki arkadaşlarımın yanına geçeceğiz. Vali Bey’deki hazırlık bu. Ama oradaki personel bilgilendirme konusunda yetersiz kaldıkları için işin başlangıç noktası o. Arkadaşları normal kapıya yönlendirmek istediler. Ben de nezaketen arkadaşlarımla birlikte normal kapıdan geçtim. Cihazdan geçerken cihaz öttü ve saatimi çıkarıp ikinci kez geçtim. Olay bundan ibaret ve ötesi yok. Sadece bize önceden haber verilmemesi, il başkan yardımcılarımızın o kapıdan değil de diğer kapıdan geçeceklerini bilmiyor olmaları bizi insani açıdan rahatsız etti, bunun ötesinde bir durum gelişmedi. Böyle bir konu üzerinden şehirde konuşulmaktan da hicap duyduk.”

“YONCA KAVŞAĞI ÇOK MAKUL BİR FİYATA YAPILMIŞ”

Yonca Kavşağı’na yapılan peyzaj düzenlemesi ve tartışma yaratan maketlere ilişkin olarak da Aydın, maketler arasına ciğer maketinin de ekleneceğini belirterek şöyle konuştu: “Maket meselesi 170  dönüm metre kare alana bir peyzaj çalışması yapılıyor. Drenaj çalışmaları yapılıyor. Su depolamaları yapılıyor. Sulandırma ve ağaç çalışmaları yapılıyor. Süs havuzları ve çimlendirme yapılıyor. 170 metre kare bir alan ve bu alan içerisinde de Diyarbakır’ın giriş kapı olan hava alanı bölgesine Diyarbakır ile  ilgili bazı motiflerin bazı sembollerin bırakılması düşünüldü. Karpuz, halay çekenler ve bunu maket olarak bırakıyorlar, o maketin kendi maliyeti taş çatlasın 5 bin 10 bin en fazla 20 bin olsun maket sonuçta. Öyle bir şey döndü ki o çocuk üzerinden Diyarbakırlı değildi zaten, muhtemelen Aydan gelmişti. 170 dönüm üzerindeki bütün çimlendirme çalışmaları süs havuzları ağaçlandırmalar hepsinin imalesi yaklaşık 4 buçuk milyon. Firma Diyarbakır Firması yabancı firmada değil. Maketi hazırlayan da Diyarbakırlı, Samsundan, Kütahya’dan kimse gelip yapmadı. Böyle bir çalışma 4 buçuk milyon gibi çok makul bir fiyata yapılmış. Firmalar zararda, aldığına bin pişman, kendini kurtarmamış, iki katıyla ihaleye giriyor, fiyat kırılıyor 4 buçuğa iniyor. Ama öyle bir şey yapıldı 170 bin metre kare ağaçlandırma çalışmaları karpuzu Diyarbakır’ın halay çekenleri gitti. Maketler oldu heykel helkelerinin maliyeti oldu 4 buçuk milyon.”

Bu haber 948 kez okundu.
Diyarbakır - 10:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.